Новини » Львів Читать эту новость на русском

У Львові викрили підпільний "конвертаційний центр" з обігом 60 млн гривень

Фото з відкритих джерел

Схема дозволила уникнути сплати понад 10 млн гривень податків

У Львові місцевий житель організував "конвертаційний центр", через який надавав бізнесменам послуги з переведення безготівкових коштів у готівку. Про це повідомила у Facebook прокурор Львівської області Ірина Діденко. 

Згідно з повідомленням, львів'янин-організатор створював чи купував юридичні особи, які не здійснювали жодної реальної господарської діяльності, а тоді пропонував реальним бізнесменам послуги з переведення безготівкових коштів у готівку. Зловмисник "проганяв" гроші через кілька фірм, а тоді віддавав замовнику готівку за мінусом своїх "комісійних".

Окрім організатора, до злочинної діяльності були також залучені двоє осіб, які документально оформлювали проведення грошових операцій, підставні особи, на яких відбувалася реєстрація фіктивних фірм, а також кур'єр, який доставляв готівку замовникам.

Новини за темою: На Львівщині викрили аферистів, які викрали майже 6 мільйонів гривень в агентстві нерухомості

Як зазначається, під час слідства задокументували 60 млн грн проконвертованих коштів. Така проста схема дала можливість суб'єктам господарювання ухилитися від сплати податків на понад 10 млн гривень.

Під час проведених обшуків правоохоронці вилучили бухгалтерську документацію, комп'ютерну техніку, на якій зберігаються сформовані документи для протиправної діяльності, чорнові записи, печатки суб'єктів господарювання, задіяних в діяльності "конвертаційного центру", банківські картки та інші документи, які підтверджують переведення безготівкових коштів у готівку.

Новини за темою: СБУ блокувала податкову схему, яка завдавала збитків державі на 2 мпрд грн щомісяця

Нагадаємо, раніше правоохоронці заблокували роботу онлайн-ресурсів, які дозволяли конвертувати криптовалюту з сумнівним джерелом походження в готівку та безготівкову форму.Loading...