У Львові вперше провели трансплантацію серця

Фото з операційної Львівська міська рада

Це перша така операція у Львові за останні 15 років і третя в Україні

У Львові 3 липня в міській лікарні швидкої медичної допомоги провели трансплантацію серця. Це перша така операція у місті. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Як зазначається, донором став 58-річний львів'янин, який загинув у результаті падіння з висоти. У чоловіка констатували смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації. Після чого його родичі дали згоду на забір органів, щоб врятувати життя іншим хворим.

Зокрема, донорське серце львів'янина отримав 57-річний житель Коростеня, якого п’ять років тому вразив інфаркт. У результаті його серце втратило пружність і не могло качати кров. За даними медиків, пересадка органу була єдиним шансом на порятунок.

"Кілька годин тому у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги успішно завершилась операція з пересадки серця. Це перша така операція у Львові за останні 15 років і третя в Україні", - зазначив мер міста Андрій Садовий. 

Новини за темою: Зеленський підписав закон про трансплантацію

Крім цього, напередодні провели трансплантацію нирок, яку виконують тут не вперше. Органи отримали два чоловіки: один зі Львова, інший — із Тернопільщини.

До слова, операції тривали більше 12 год. Трансплантацію провели львівські лікарі спільно з командою Інституту серця.

Нагадаємо, раніше лікарі Черкаського обласного онкологічного диспансеру вперше в області провели аутологічну трансплантацію кісткового мозку - пересадку власних клітин пацієнтки.Loading...