Новини » Львів Читать эту новость на русском

У Львові відбулось підготовче засідання за позовом Зеленського у справі Федини та Звіробій

Засідання так і не відбулось, оскільки сторона обвинувачення заявила про відвід судді

Галицький суд Львова провів підготовче засідання у справі стосовно погроз президенту України Володимиру Зеленському з боку народного депутата від "Європейської солідарності" Софії Федини та волонтера Марусі Звіробій. Про це пише "Радіо Свобода".

Зокрема, засідання так і не відбулось, оскільки сторона обвинувачення заявила про відвід судді, та відмовилась допустити ЗМІ у залу суду.

"Це старт підготовчого засідання, яке зупинилося, бо я заявив про три відводи: порушення відкритості і гласності судового процесу; втручання в систему автоматизованого розподілу справи, тобто порушення при обранні головуючої судді. Третя підстава для відводу це те, що суддя Волоско винесла ухвалу про старт підготовчого засідання на 27 жовтня 12 серпня, хоч була обрана головуючою суддею 6 серпня, а закон дає право таке рішення ухвалювати впродовж 5 днів", – розповів адвокат обвинувачених Андрій Писаренко.

Засідання щодо відводу судді має відбутися 10 листопада.

Водночас під стінами суду зібрались активісти на підтримку Федини та Звіробій. Своєю чергою фігурантки заявили про те, що вимагатимуть, аби президент був особисто присутній під час судових засідань.

Видання стверджує, що Зеленський надіслав до суду листа, що через щільний графік роботи він не зможе бути особисто.

За словами Федини, вони цього листа не бачили.

"Наша мрія з Софією, щоб потерпілий приїхав, але як не приїде, то ми його десь здибаємо, бо як потерпілий має свідчити у суді", – наголосила Маруся Звіробій.

Новини за темою: Погрози Зеленському: ДБР передало до суду справу проти Федини і Звіробій

Нагадаємо, 26 жовтня минулого року депутатка Софія Федина та волонтерка Маруся Звіробій у Львові провели онлайн-трансляцію в YouTube та у Facebook, де погрожували вбивством президенту України Володимиру Зеленському.

Пізніше Федині повідомили про підозру за частиною 2 статті 28 та частиною 1 статті 346 ККУ. У разі доведення провини жінці загрожує покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років.

Loading...