Новини » Львів Читать эту новость на русском

У Львові попрощалися із заступником командувача Української добровольчої армії Андрієм Гергертом

Військовий помер 1 серпня від раку

Сьогодні, 3 серпня, у Львові поховали заступника командувача Української добровольчої армії Андрія Гергерта. Про це пише "Радіо Свобода".

Військовий помер 1 серпня від раку, який в нього діагностували у лютому цього року.

Висловити слова пошани та проститись із бійцем приїхали його колеги військові та волонтери із низки міст України. Так, вулицями Львова пройшла похоронна процесія до Личаківського кладовища.

"Ми формували "Правий сектор" і тоді, у 2014 році, зустрілись з Андрієм. З Майдану ще знались. Створилась Українська добровольча армія, і він став командиром 8 батальйону. Воював, був надзвичайною людиною. Це була людина на своєму місці, і якби всі так, як він, любили державу, то ми мали б відповідну українську державу", – розповів побратим Гергерта Богдан Вербицький.

Також про своє знайомство розповіла одна з волонтерок Маріуполя, де Андрій Гергерт перебував із батальйоном.

"Широкине, Бердянськ, Водяне... Скрізь був Андрій. У Маріуполі всі акції спільно готували. 5 років... Скільки воював і тримав батальйон завдяки допомозі людей і не отримував жодних коштів від держави. Ми були спокійні у Маріуполі, бо знали, що у нас стоїть 8-й батальйон", – сказала волонтерка Галина Однорог.

Зазначимо, Андрій Гергерт народився у Миколаєві 22 травня 1978 року. Отримав освіту ветеринара, проте у березні 2014 року пішов воювати на Донбас і потрапив спочатку у 5-й батальйон, після чого дослужився до заступника командира Української добровольчої армії.

У чоловіка залишилися дружина та четверо дітей.

Новини за темою: У Тернополі з необережності застрелився військовий

Нагадаємо, наприкінці липня у Запоріжжі відбулася публічна церемонія прощання з бійцем "Азову" Олегом Черевком, який помер після жорстокого побиття. Попрощатися з бійцем, крім рідних та друзів, прийшли ветерани бойових дій на Донбасі, волонтери, бійці Нацгвардії та підрозділу полку "Азов". Крім того, до них долучилися представники обласної ради та облдержадміністрації.