live
Новини » Львів Читать эту новость на русском

У Львові мешканці довколишніх сіл протестують проти приєднання їх до міста

Телеканал ZIK

"Акція протесту є відповіддю на брехливі вислови очільників Львова"

Сьогодні, 25 лютого, мешканці сіл Годовиця, Басівка, Сокільники і Дубляни влаштували пікет під будівлею Львівської міської ради з вимогою, аби їх не приєднували до міста Львова.

Про це повідомила кореспондентка ZIKу Наталія Пиртик.

"Мешканці вийшли з плакатами, національними прапорами. Вони кажуть, що категорично проти, аби території довколишніх сіл увійшли в межі Львова", – повідомила Наталія Пиртик.

Голова Сокільницької сільської ради Тарас Сулимко розповів, що ця акція протесту є "відповіддю на брехливі вислови очільників Львова, які у відкритому ефірі говорять, що 80% громади навколишніх сіл хочуть бути у Львові".

"Ми пройшлися по селу і назбирали більше 4 тисяч підписів. Ми прийшли з цими підписам показати, що у нас у Сокільниках немає людей, які хочуть до Львова. Ми розуміємо, що наша громада, сокільницька, є у п’ятірці найкращих.  То для чого було організовувати цю децентралізацію і для чого складати методички, якщо у нас все повністю сходиться і у нас одна з найкращих громад?!", – дивується сільський голова Сокільників.  

Нагадаємо, раніше мешканці Сокільників, Басівки та Годовиці уже влаштовували пікет під будівлею Львівської ОДА з вимогою внести Сокільницьку ОТГ (Сокільники – центр, Басівка, Годовиця) в Перспективний план формування територій громад Львівської області.

Страйковий комітет Сокільницької громади у Facebook повідомив, що мешканці цих сіл категорично проти їхнього приєднення до міста Львова, натомість люди хочуть створити Сокільницьку ОТГ.

Також повідомляли, що 16 січня президент України Володимир Зеленський відкликав законопроєкт про децентралізацію для подальшого доопрацювання.

А голова партії та перший заступник голови фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Олександр Корнієнко заявив, що реформу децентралізації влади можливо провести до місцевих виборів. 

Loading...