Смерть людей на ШВЛ у Львівській області: В ОДА назвали причетних до трагедії

Апарат ШВЛ Фото з відкритих джерел

Комісія департаменту охорони здоров'я ініціювала звільнення керівництва лікарні

Адміністрація Жовківської лікарні, де нещодавно померли пацієнти на штучній вентиляції легень, не вчинила жодних дій для підключення хірургічного корпусу до резервного живлення. Про це повідомила пресслужба Львівської ОДА з посиланням на висновки комісії департаменту охорони здоровʼя.

Зазначається, що комісія працювала впродовж двох днів і взяла пояснення у медичних працівників, які на момент трагедії перебували у лікарні, та представників адміністрації закладу. "Комісія опрацювала надану інформацію та дійшла до висновку, що медичні працівники, які були на чергуванні, надали у повному обсязі усю необхідну медичну допомогу пацієнтам у момент відключення електроживлення. Водночас під час вимкнення енергії адміністрація лікарні не вчинила жодних дій для того, аби підключити хірургічний корпус, де знаходиться реанімація, до резервного живлення", – йдеться в повідомленні.

Як повідомили в ЛОДА, у зв’язку з цим на Жовківську районну раду підготовлено лист з ініціативою звільнення керівництва лікарні. Крім того, від адміністрації лікарні вимагають негайно напрацювати алгоритм дій на випадок виникнення аварійних ситуацій у лікарні. "Робота департаменту на цьому не завершиться. Департамент проведе клініко-експертну оцінку надання медичної допомоги померлим. За результатами такої оцінки зможемо зрозуміти, чи ці випадки смерті пов’язані із відключенням енергії", – сказав голова комісії Андрій Голдун.

Нагадаємо, 27 листопада на Львівщині в реанімації лікарні через відсутність електропостачання померли двоє людей, які були підключені до апаратів ШВЛ. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом вбивства через необережність.

Новини за темою: Дві смерті у Жовківській лікарні: Чому через вимкнення електроенергії померли пацієнти з COVID і хто винен

Пізніше заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко заявив, що в Жовкві медикам довелося вручну робити вентиляцію легень хворим, проте врятувати їх не вдалося. Також чиновник пообіцяв зробити "кадрові висновки".

Loading...