Новини » Львів Читать эту новость на русском

Скасувавши вихідні у Львові, Садовий порушив основні права людини, – професор Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Після такого рішення я ніколи не назву тих депутатів Львівської міськради і кандидата в мери Львова Андрія Садового демократами - заявив експерт

Визначивши суботу і неділю робочими днями, Львівська міська рада і мер Садовий порушили 45 статтю Конституції, де чітко написано, що кожна людина має право на працю і відпочинок. Це порушення прав людини.   

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK  заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Коментуючи введення в Україні "карантину вихідного дня", Віталій Журавськй зауважив, що Кабінет Міністрів вийшов за межі своїх повноважень і порушив декілька статей Кримінального кодексу України.  

Окрім цього професор прокоментував рішення влади Львова проголосити в місті робочими вихідні дні. Зі слів Журавського, таке рішення суперечить Конституції та Трудовому кодексу.

"Влада Львова взяла і зробила таку хитрість: суботу і неділю визначила робочими днями. Але тут є відповідь 45 статті Конституції, що кожна людина має право на працю і відпочинок. А вихідні і святкові, як написано прямо в Конституції, визначаються законом. А закон – це Трудовий кодекс. І ніхто не має права переводити суботу і неділю, у цьому випадку Львівська міська рада і мер Садовий, в робочі дні. Це порушення прав людини. Після цього я ніколи не назву тих депутатів Львівської міськради і кандидата в мери Садового демократами. Брехуни вони, а не демократи. Демократи так не роблять", – наголосив гість ток-шоу.

Тому, додав Віталій Журавський, ця ситуація довкола введення в Україні "карантину вихідного дня" свідчить про колапс влади, з якою треба закінчити в мирний спосіб – переобрати.

Новини за темою: "У нас немає вихідних": Львів знайшов спосіб уникнути "карантину вихідного дня"

Нагадаємо, минулими вихідними в Україні вперше запровадили "карантин вихідного дня". Відповідне рішення Кабмін ухвалив в середу, 11 листопада, текст постанови оприлюднили надвечір 12 листопада.

Відповідно до рішення уряду, у суботу та неділю заборонили роботу торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також роботу театрів і проведення масових заходів. Не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Майже відразу після оголошення рішення Кабміну мер Львова Андрій Садовий відмовився запроваджувати посилення карантинних обмежень.

Натомість  прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що міські голови не мають повноважень скасовувати на території окремої адміністративної одиниці дію рішень Кабміну, зокрема і щодо запровадження "карантину вихідного дня".

Loading...