live

На Львівщині відкрили справу через встановлення скульптури Богородиці біля пам'ятки археології

У VIIІ столітті на місці пам'ятки було язичницьке святилище

У Львівській області біля археологічної пам'ятки VIII-X століть в історико-культурному заповіднику "Стільське городище" встановили скульптуру Божої матері із брукованим постаментом. Про це у Facebook повідомив львів'янин Володимир Беньо.
 
Зазначимо, гіпсову статую Богородиці встановили біля урочища Диравець, що в селі Дуброва на Львівщині, де у VIIІ столітті було язичницьке святилище.
 
"Яка ваша точка зору, чи нормально, що на території пам'ятки археології, на найпомітнішому місці, посеред краєвиду, за якихось надцять метрів від печер забабахали постамент з бруківки і капличку, як капітальну споруду?!", — написав він.

У свою чергу, у прокуратурі Львівщини повідомили, що відкрили кримінальне провадження за фактом нищення пам'ятки археології за статтею про "незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини щодо пам'яток національного значення".

Довідка:

"Стільське Городище" – столиця середньовічної Білої Хорватії. Біла Хорватія (прадавня батьківщина сучасної Хорватії) – це колись велика країна на території Прикарпаття. І саме це село було її столицею. Тут вирувало життя у VIII-X столітті.

Збереглися чимало пам'яток історії: скелі, печера, підземні лабіринти.

Археологи досліджують городище понад 30 років, а відкрив його археолог Орест Корчинський.

Площа міста, за даними досліджень, становила 250 гектарів, що свідчить про значний культурний розвиток слов'янського населення.

"Стільське Городище" – пам'ятка археології національного значення.

У 2015 році "Стільське Городище" стало історико-культурним заповідником.

Раніше повідомлялося, що у Чернігівській області фермерське господарство незаконно користувалося земельними ділянками з об'єктами культурної спадщини для вирощування сільськогосподарських культур.

 

Loading...