На будівлі львівської Ратуші вивісили біло-червоно-білий стяг Білорусі

Білоруський стяг на Ратуші у Львові Львівська міська рада

У понеділок біля консульства Білорусі у Львові відбулася масова акція

У Львові, аби підтримати мешканців Білорусі, де вже четверту добу не стихають масові протести, будівлю міської ради прикрасили біло-червоно-білим стягом. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Згідно з повідомленням, таким чином Львів висловлює підтримку мешканцям Білорусі та вважає неприпустимими дії влади щодо мирних протестувальників у країні.

Новини за темою: Латвія, Польща і Литва підготували план з врегулювання ситуації в Білорусі

"Кожна тверезомисляча людина, яка сьогодні бачить картинку з Білорусі - як б'ють невинних людей, кидають за ґрати, розуміє, що це недопустимо. Українці також зазнали репресій. Ми бажаємо білорусам твердості, щоб вони перемагали. Ми б дуже хотіли, щоб Білорусь була вільною, сильною, так, як і Україна, тому що ми — сусіди, а за сусідів завжди серце болить. Ми з вами!" - сказав у коментарі міський голова Львова Андрій Садовий.

Новини за темою: МВС Білорусі визнало стрілянину на ураження по демонстрантах

Нагадаємо, протести у Білорусі спалахнули 9 серпня після проведення президентських виборів. Того ж вечора екзит-пол оприлюднив попередні результати голосування, згідно з якими перемогу здобув Олександр Лукашенко. Пізніше його перемогу підтвердила ЦВК. 

У зв'язку з цим обурені білоруси вийшли на вулиці. У понеділок ввечері у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, а силовики почали стріляти по мітингувальниках. У результаті затримали тисячі осіб, ще десятки активістів постраждали.

Ввечері у понеділок під посольством Білорусі у Києві відбулась акція протесту, в результаті якої правоохоронці жорстко затримали активіста. 

У середу, 12 серпня, у МЗС України заявили, що під час акцій протесту в Білорусі постраждав український фотокореспондент, а ще дев'ятьох осіб затримали у зв'язку із правопорушеннями.

Loading...