Новини » Львів Читать эту новость на русском

Львівський BookForum визначив найкращі книги 2020 року

Фото з відкритих джерел

Не обрано лише лауреата в категорії "Професійна література", оскільки жодна книга не відповідала всім критеріям

Цьогорічний Львівський BookForum оголосив лауреатів премії Best Book Award 2020. Гран-прі отримала "Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута", повідомляє пресслужба BookForum.

"Цього року за відзнаку змагалось понад 400 книжок від 72 видавництв. За недавньою традицією книжки оцінювали журі у трьох містах — Львові, Києві і Харкові. Гран-прі отримала "Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута" — за перше повне видання видатної пам'ятки української графіки у досконалому мистецькому оформленні та поліграфічному виконанні", - зазначили організатори.

Форум видавців

Лауреатами 27-го Львівського BookForum стали:

 • Класична українська література — "Апокриф" Лесі Українки / "Чотири розмови про Лесю Українку" Блаженнішого Святослава Шевчука та Оксани Забужко (видавництво "Комора", Київ) — за потужність сенсів та гармонійну цілісність візуального виконання.
 • Сучасна українська проза — Яніна Соколова, Ольга Купріян. "Я, Ніна" (видавництво #Книголав, Київ) — за відверто розказану історію життя і боротьби з хворобою, сміливість порушити табуйовані дотепер теми та майстерну оповідь.
 • Сучасна українська поезія — Олена Герасим'юк. "Тюремна пісня" (видавництво "Люта справа", Київ) — за поетичну неординарність.
 • Класична іноземна література в українському перекладі — Сапфо, Миртіда, Телесілла та інші. "Перші поетеси: Кодекс давньогрецької жіночої поезії" (видавництво "Астролябія", Львів) — за гармонійне поєднання високої поезії з високою видавничою культурою.
 • Сучасна іноземна література в українському перекладі — Ден Сіммонс. "Терор" ("Видавництво Жупанського", Київ) — за розширення читацьких обріїв.
 • Non-fiction — "Антологія української кінокритики 1920-х у трьох томах" ("Національний центр Олександра Довженка", Київ) — за актуалізацію спадщини українського кіно 1920-х.
 • Біографія — Дмитро Горбачов. "Лицарі голодного Ренесансу" (видавництво "Дух і Літера", Київ) — за ґрунтовне портретування та популяризацію творців українського авангарду.
 • Історія — Сергій Плохій. "Забуті покидьки східного фронту" ("Клуб Сімейного Дозвілля", Харків) — за новаторство у представленні історичних студій.
 • Література для дітей від 0 до 5 — Наталка Малетич. "Привид, який не міг заснути" ("Видавництво Старого Лева", Львів) — за тонке розуміння запитів найменших, а отже, найвимогливіших читачів.
 • Література для дітей від 6 до 8 — Оксана Драчковська. "Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама" (видавництво "Чорні вівці", Чернівці) — за делікатне висвітлення непростої теми, що завдяки мистецькій формі досягає дитячої свідомості та виховує людяність.
 • Література для дітей від 9 до 12 — Олег Гавріш. "Казки баби Гавришихи" (видавництво "Час майстрів", Київ) — за прищеплення любові до справжньої книги, яку з цікавістю читаєш, з насолодою розглядаєш і з приємністю гортаєш.
 • Література для підлітків і YA — Катерина Міхаліцина, Станіслав Дворницький. "Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи" (видавництво "Портал", Київ) — за чесну і вражаючу розповідь про Чорнобильську катастрофу для підліткової читацької аудиторії.
 • Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці — Олег Сенцов. "Хроніка одного голодування. 4 з половиною кроки" ("Видавництво Старого Лева", Львів) — за збереження критичного мислення і ціннісних орієнтирів в екстремальних умовах та за вміння по-різному й переконливо транслювати в книгах особистий досвід.
 • Візуальна книга — "ВУФКУ. Lost&Found" ("Національний центр Олександра Довженка", Київ) — за копітку працю та візуалізацію українських кіноджерел.
 • Комікси та графічні романи — Ярко Філевич. "Колоніст. Бути людиною" ("UA Comix", Львів) — за добрий гумор і здоровий глузд у коміксотворенні.
 • Наукова література — Максим Стріха. "Український переклад і перекладачі: між літературою і націєтворенням" (видавництво "Дух і Літера", Київ) — за системний та концептуальний виклад історії українського перекладу в особистостях, епохах і дискурсах.
 • Професійна література — не присуджена! Не знайшлося жодної книжки, що б відповідала всім критеріям висококультурного видання.

Персональна відзнака голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького дісталася книзі Софії Андрухович "Амадока", "Видавництво Старого Лева", Львів.

Новини за темою: Фестиваль "Книжковий Арсенал" перенесли на 2021 рік, відома нова дата

Нагадаємо, цьогорічний 27-й Львівський міжнародний BookForum, який проходе 16-20 вересня, вперше проводять в онлайн-форматі

Loading...