Новини » Львів Читать эту новость на русском

Державні інспектори Держгеокадастру у Львівській області виявили 165 порушень дотримання вимог земельного законодавства

Фото з відкритих джерел

З початку 2020 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області провели 382 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 13217 гектарів. За результатами проведених перевірок виявлено 165 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 975 гектарів. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Важливою ланкою діяльності Держгеокадастру є реагування на факти порушення земельного законодавства, державний нагляд за цільовим використанням земель всіх форм власності. При виявленні порушень чинного земельного законодавства державні інспектори Головного управління здійснюють заходи по їх усуненню", – зазначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

З метою вжиття заходів державного контролю для усунення виявлених порушень державні інспектори склали 164 протоколи про адміністративне правопорушення, порушникам земельного законодавства вручили 188 приписів про усунення порушень, винесли 158 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 50 660 грн, з яких у добровільному порядку сплачено 122 штрафів на загальну суму 38 930 гривень.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, становить 809 930 грн, з яких у добровільному порядку порушниками земельного законодавства сплачено 739 787 гривень.

Також за цей період державні інспектори Держгеокадастру Львівщини здійснили перевірку 436 рішень та розпоряджень органів місцевого самоврядування та розпоряджень органів виконавчої влади. За результатами проведених перевірок виявлено 64 рішення, прийнятих з порушеннями чинного законодавства. З метою приведення у відповідність чинному законодавству прийнятих рішень та розпоряджень до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Львівської області направлено 16 клопотань.

Загалом цього року спеціалістами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області розглянуто 310 звернень від юридичних та фізичних осіб і 98 – від органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

На постійному контролі фахівців знаходиться нарахування та сплата втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

За звітній період державними інспекторами Держгеокадастру у Львівській області виявлено несплату втрат с/г та л/г виробництва на загальну суму 12184 гривень. В результаті 5 заходів державного контролю заборгованість по сплаті втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва була сплачена в повній сумі.

Loading...