live
Новини » Львів Читать эту новость на русском

Чи зміняться розцінки на ремонт квартир після карантину

Фото з відкритих джерел

Режим карантину через пандемію коронавірусу вплинув на всі галузі нашого життя. Не оминув він і ремонтно-будівельну. Через те, що переважна більшість людей наразі перебуває вдома, галасливі роботи в багатоповерхівках заборонені. Однак і ремонто-будівельні компанії, і їх клієнти з нетерпінням чекають завершення карантинних заходів, щоб швидше розпочати ремонт. І тут багатьох хвилює питання, чи зміняться ціни на послуги та матеріали? Наша редакція вирішила дізнатися, як зміниться вартість ремонту квартири у Львові після карантину на прикладі даних сайту rbk-kronos.lviv.ua.

Ціни на будівельні матеріали

Левова частка витрат під час ремонту припадає на будівельні та оздоблювальні матеріали. Ще до карантину ціна будматеріалів в Україні коливалась, в залежності від чинного курсу іноземних валют: долара та євро. Логічно, що і після карантину ціна ремонту квартири у Львові залежатиме напряму від цих показників. Гривня від початку пандемії зменшила свою вартість, тому ціна імпортованих товарів для українського покупця зросла.

Фото з відкритих джерел

На вартість матеріалів впливає також термін доставки. Наразі більшість країн світу закрили свої кордони, а це ускладнює торговельні відносини. Крім того, суттєві обмеження має авіасполучення між країнами світу, тому більшість товарів в Україну доставляються морем або сушею. Строк доставки збільшується, збільшується і ціна.

Оплата послуг

Другий фактор, який впливає на остаточну ціну ремонту квартири — вартість роботи будівельників. У Львові, як і раніше, переважну більшість процесів виконують приїжджі майстри з області та прилеглих регіонів Західної України.

Фото з відкритих джерел

Однак наразі фінансові запити працівників зросли. Люди прагнуть заробляти більше, тому частіше виїжджають на заробітки у країни Європи. І щоб утримати працівників, підрядники змушені підіймати зарплатню будівельникам. Крім того, карантин сприяв виникненню дефіциту працівників вузьких спеціальностей, що змушені були повернутися додому в регіони.

Скільки коштуватиме ремонт квартири у Львові

В цілому, загальна вартість сучасного ремонту квартири залежатиме від ваших особистих побажань та можливостей. В середньому ціни по місту схожі. Розробка дизайну та підбір матеріалів обійдуться у 20–25 доларів за квадратний метр. За ремонтні роботи доведеться заплатити 150–250 доларів за квадрат. Плануєте замінювати меблі та техніку? Додайте до цієї вартості за кожен метр ще 150–300 доларів.

Коли вигідніше розпочати ремонт у квартирі

І пам’ятайте: не варто розпочинати ремонт одразу, щойно оголосять про закінчення карантину. Адже можна потрапити у пастку власного нетерпіння та значно переплатити. Однак якщо ви вже декілька переносили початок робіт, усе ретельно сплануйте. Поки заборонено виконувати шумні роботи, можна попрацювати з дизайнером, укласти договір, створити дизайн-проєкт та закупити будівельні матеріали.

Loading...