Новини » Львів Читать эту новость на русском

Буревій у Львові пошкодив десятки пам'ятників на Личаківському кладовищі. Фото

Однак всі скульптури можна відновити

Під час буревію, який напередодні пронісся Львовом, шквальний вітер повалив дерева на території музею-заповідника "Личаківський цвинтар", внаслідок чого були пошкоджені понад 70 надгробків. Про це розповів директор музею Михайло Нагай, повідомляє "Твоє місто"

За словами директора, на цвинтарі впали 10 великих дерев, 20 дерев розламалися навпіл і також зламалися близько сотні гілок середнього розміру.

Загалом було понищено понад 70 пам'ятників, деякі з них ще досі залишаються під деревами, але критично потрощених скульптур, які б не можна було відновити, немає. 

Новини за темою: Відео дня: На Рівненщині випав град завбільшки як куряче яйце

Як зазначається, на частини розламалися масивні скульптури, які складалися із 4-5 елементів. Працівники музею власними силами відновлюватимуть надгробки, а у більш складних випадках  будуть залучати фахівців-реставраторів.

Зокрема, буревій понищив скульптури початку ХІХ століття, одне із поховань 1808-го року, деякі надгробки мають відламані хрести чи вази.

Також відомо, що директор Личаківського кладовища уже поговорив із групою реставраторів, які працюють над відновленням пам'ятників за українсько-польською програмою. Цілком можливо, що  деякі об'єкти включать у програму.

Новини за темою: На Львівщині жертвою негоди стала 28-річна жінка

Нагадаємо, у четвер, 11 червня, у Львові пронеслася потужна буря та пройшов град, внаслідок чого затопило вулиці та повалило дерева. 

Loading...