Новини » Львів Читать эту новость на русском

Біля Львова археологи відкопали панський будинок XVI століття

Місце розкопок під Львовом Фото з відкритих джерел

За словами вчених, розкопки проходять на місці дитинця Звенигорода

У Звенигороді Львівської області археологи виявили руїни панського будинку XVI століття, вікна якого складалися з маленьких фрагментів скла, були оброблені алмазним зрізом і ретушовані. Про це повідомила керівник Звенигородської археологічної експедиції Рятувальної археологічної служби Віра Гупало у Facebook.

За її словами, розкопки проходять на місці дитинця - в княжу епоху тут був побудований палац, найдавніша у Звенигороді церква та укріплення. Зараз все це зруйновано.

Перші розкопки тут почали проводити в 1985 році. До цього дослідники вважали, що у пагорба штучне походження. Але завдяки розкопкам стало зрозуміло, що пагорб - природній.

На думку вчених, літописний Звенигород міг мати площу близько 140 га. Попри масштабні розкопки, які відбувалися в ХХ столітті, нині місто вивчене не більше ніж на 10%.

"Численні археологічні знахідки розповідають про Звенигород як про багате і красиве місто, де були розвинуті освіта і мистецтво. Звідси походять три найдавніші письмові документи державного архівного фонду України - берестяні грамоти", - зазначила Віра Гупало.

Довідка:

Звенигород - нині село у 20 км від Львова. Однак у середньовіччі це було одне з найбільших міст Західної України. Перша літописна згадка про нього датується 1086 роком, що робить його майже на 200 років старшим від Львова.

У першій половині XII століття це була столиця Звенигородського князівства. Саме тут побудували перші на території Західної України білокам'яні церкви і палац.

Новини за темою: На Черкащині археологи виявили могильник зарубинецької культури та скіфське поселення

Нагадаємо, раніше на острові Хортиця археологи виявили унікальне поховання скіфського воїна, вік якого становить приблизно 2500 років. За давніми мірками, воїн був гігантом, адже його зріст приблизно 1,8 метра.

Loading...