Біля Львова археологи відкопали панський будинок XVI століття

За словами вчених, розкопки проходять на місці дитинця Звенигорода
У Звенигороді Львівської області археологи виявили руїни панського будинку XVI століття, вікна якого складалися з маленьких фрагментів скла, були оброблені алмазним зрізом і ретушовані. Про це повідомила керівник Звенигородської археологічної експедиції Рятувальної археологічної служби Віра Гупало у Facebook.
За її словами, розкопки проходять на місці дитинця - в княжу епоху тут був побудований палац, найдавніша у Звенигороді церква та укріплення. Зараз все це зруйновано.
Перші розкопки тут почали проводити в 1985 році. До цього дослідники вважали, що у пагорба штучне походження. Але завдяки розкопкам стало зрозуміло, що пагорб - природній.
На думку вчених, літописний Звенигород міг мати площу близько 140 га. Попри масштабні розкопки, які відбувалися в ХХ столітті, нині місто вивчене не більше ніж на 10%.
"Численні археологічні знахідки розповідають про Звенигород як про багате і красиве місто, де були розвинуті освіта і мистецтво. Звідси походять три найдавніші письмові документи державного архівного фонду України - берестяні грамоти", - зазначила Віра Гупало.
Довідка:
Звенигород - нині село у 20 км від Львова. Однак у середньовіччі це було одне з найбільших міст Західної України. Перша літописна згадка про нього датується 1086 роком, що робить його майже на 200 років старшим від Львова.
У першій половині XII століття це була столиця Звенигородського князівства. Саме тут побудували перші на території Західної України білокам'яні церкви і палац.
Нагадаємо, раніше на острові Хортиця археологи виявили унікальне поховання скіфського воїна, вік якого становить приблизно 2500 років. За давніми мірками, воїн був гігантом, адже його зріст приблизно 1,8 метра.