live

Зустріч в Аммані: Предстоятелі церков закликали владу Чорногорії поважати право на майно

Фото: Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Митрополит Київський і всієї України Онуфрій також взяв участь у нараді Помісних православних церков

Учасники наради предстоятелів і делегацій різних Помісних православних церков у столиці Йорданії Аммані закликали владу Чорногорії поважати право на майно. Участь у нараді також взяв Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

"Що стосується Чорногорії, то делегації, які брали участь у зустрічі, настійно закликали відповідні органи влади поважати і захищати основоположне право власності на майно, включаючи власність церкви", - повідомляється в документі.

Також з питання про Північну Македонію делегації заявили, що це питання має бути вирішене шляхом діалогу в рамках Сербської православної Церкви і при загальноправославній підтримці.

Новини за темою: Зустріч предстоятелів в Аммані: Учасники закликали розв'язати церковне питання в Україні шляхом всеправославного діалогу

Нагадаємо, ухвалення 27 грудня 2019 року Урядом Чорногорії закону "Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад", згідно з яким держава стає власником основного масиву церковного майна (включаючи землю, будівлі і навіть святі мощі), викликало масові акції протесту по всій Чорногорії, які тривають донині.

23 лютого 2020 року протестний молебень у столиці Чорногорії Подгориці зібрав найбільшу кількість людей, які виступають проти антицерковного закону про свободу віросповідання: на ходу зібралися 70 тисяч небайдужих чорногорців.

Loading...