ЗМІ: Закупівлею вакцини для українців займається гомеопат-шахрай Пасічник

Михайло Пасічник Фото з відкритих джерел

У біографії відповідального за вакцинацію радника глави ОП Михайла Пасічника були і корупційні скандали, і навіть продаж наркотиків в аптеках, повідомляє "Ділова столиця".

До призначення радником голови Офісу президента Пасічник двічі очолював Державну службу лікарських засобів, а також володів однією з найбільших аптечних мереж країни "Фалбі".

У своїх аптеках Пасічник активно просував і продавав гомеопатичні засоби. Сам фармацевт є прихильником гомеопатичної медицини - він з колегами видав "Практикум за технологією гомеопатичних препаратів", а вчений ступінь кандидата фармацевтичних наук отримав, захистивши дисертацію на тему "Створення гомеопатичного лікарського засобу на основі отрути бджолиної".

При цьому гомеопатичні препарати визнаються експертами і авторитетними організаціями не тільки неефективними, а й небезпечними для здоров'я. У 2016 році Федеральна торгова комісія США закликала виробників гомеопатії вказувати на препаратах інформацію про те, що не існує достовірних даних про ефективність даного методу лікування.

Бізнес Пасічника ріс, і було прийнято рішення взяти кредит в 40 млн євро у державного Укрексімбанку. Падіння продажів гомеопатичних засобів сильно вдарило по "Фалбі", і повернути борг Пасічник не зміг. На даний момент заборгованість перед банком становить близько 1 млрд грн, а виплати Пасічником з 2013 року припинилися, навіть незважаючи на втручання правоохоронних структур.

На держслужбі Пасічник теж не досяг успіху. На чолі Держлікслужби він став фігурантом корупційного скандалу. Комісія Верховної Ради встановила, що фармацевт "активно лобіював включення до Переліку дозволених для закупівель у держлікарні лікарських засобів тих виробників, дистриб'ютором яких була фармацевтична компанія "Фалбі", блокуючи потрапляння в цей перелік лікарських засобів її конкурентів".

Також Пасічник схвалив продаж в Україні індійського препарату "Кофекс", що містить кодеїн, який має всі ознаки наркотичного препарату. "Кофекс" активно продавався в аптеках "Фалбі", незважаючи на порушення в технології виробництва.

Раніше ЗМІ повідомляли, що лікарні закуповували у "Фалбі" препарати за ціною, в п'ять разів більшою за ринкову.