ЗМІ: Член Нацради при президентові Зеленському Попова була в розшуку за крадіжку 7 млн доларів

Тетяна Попова, колишня заступник Міністра Міністерства інформаційної політики, а нині член Ради з питань свободи слова при Президентові Володимирі Зеленському

Фото з відкритих джерел

З 27 листопада 2019 року Тетяна Попова, колишня заступник міністра Міністерства інформаційної політики, а нині член Ради з питань свободи слова при президентові Володимирі Зеленському, офіційно перебувала в розшуку у кримінальній справі про крадіжку 6 млн доларів у "Райффайзен Банку Аваль".

Про це свідчить інформація, що опинилася в розпорядженні редакції delo.ua, - копія постанови старшого слідчого слідчого відділу Печерського управління поліції Головного управління Нацполіції в Києві майора поліції Синенко О. О.

Як випливає з документа, Тетяні Поповій та її батькові Валерію Попову в рамках досудового розслідування за матеріалами кримінального провадження № 12013110060001438 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України — шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою.

Як сказано в документі слідчого, Поповій Тетяні Валеріївні і Попову Валерію Васильовичу було повідомлено про підозру, після чого вони не з'явилися на допит у справі про крадіжку $ 7 млн у "Райффайзен Банку Аваль". У зв'язку з тим, що слідчий не міг встановити місцезнаходження підозрюваних, вони були оголошені в розшук.

Фото з відкритих джерел

Довгий час повідомлення про розшук Тетяни Попової містилося в спеціальному розділі про розшукуваних злочинців на сайті Міністерства внутрішніх справ України, а зараз дані про розшук члена Ради з питань свободи слова при президентові Зеленському і голови комітету Американської Торгової палати Тетяни Попової все ще можна знайти в сервісі публічного доступу до реєстрів і баз даних України.

Фото з відкритих джерел

Запис про розшук свідчить, що суд дозволив знайти і затримати розшукувану Тетяну Попову з метою приводу.

Як вдалося з'ясувати редакції, згодом 6 квітня 2020 року розшук Тетяни Попової під тиском заступника голови Офісу президента Зеленського Кирила Тимошенко був скасований за клопотанням прокурора Київської міської прокуратури № 6 Святослава Мазурика. Сам прокурор в липні був спійманий на гарячому на шахрайстві при отриманні хабара в сумі $ 100 тисяч. Перед цим, як свідчать дані Єдиного реєстру судових рішень, Мазурик робив активні дії для блокування слідства у справі про шахрайські дії Тетяни Попової проти української "дочки" австрійської групи "Райффайзен" — в реєстрі легко знайти клопотання прокурора про відкликання клопотань слідчого про розшук підозрюваних у крадіжці $ 7 млн у "Райффайзен Банку Аваль".

З 17 грудня 2019 року Тетяні Поповій судовим рішенням заборонено залишати територію України до виконання зобов'язань за кредитним договором з "Райффайзен Банком Аваль". У травні поточного року, незважаючи на виключення зі списків розшукуваних осіб, суд зберіг "невиїзний" статус Тетяни Попової, відхиливши чергове клопотання її юристів.

Як повідомлялося раніше, рішенням суду було заарештовано особисте майно - нерухомість у столиці та елітному передмісті Києва, а також банківські рахунки та корпоративні права структур рекламного холдингу Тетяни Попової "Mex Advertising".

У 2007 році компаніям, підконтрольним їй та її батькам, австрійський банк в Україні видав кредити на загальну суму 7 млн доларів. Компанії, підконтрольні Поповій, перестали виконувати зобов'язання з погашення кредиту, і з 2012 року "Райффайзен Банк Аваль" почав судово-претензійну роботу зі стягнення проблемної заборгованості з Тетяни Попової.

Чотири роки юристи Попової активно протидіяли стягненню проблемної заборгованості за допомогою протизаконних маніпуляцій із заставним майном, через що в 2016 році Володимир Лавренчук, ексголова правління "Райффайзен Банку Аваль", змушений був особисто звернутися до органів Національної поліції із заявою про кримінальне правопорушення за частиною 1 статті 388 КК, було порушено справу №12016100000000554.

Фото з відкритих джерел

Судом було встановлено, що Попова і члени її сім'ї шахрайським шляхом намагалися вивести закладений в якості забезпечення за кредитами української "дочки" австрійської фінансової групи бізнес-центр Increastar з-під застави, а також не виконували законних вимог кредитора щодо повернення кредитних коштів.

У коментарі Delo.ua Тетяна Попова заявила, що вона не була співробітником компанії-боржника, а тому спроба внести її дані в розшуку з боку "російських рейдерів" закінчилася, за її словами, невдало.

"Як тільки про це стало відомо нашим юристам, ми зустрілися зі слідчим, відповіли на їхні запитання, і справа була моментально закрита у зв'язку з відсутністю складу злочину. Пізніше з'ясувалося, що прокурора, який відкрив справу, затримали на хабарі, так що не дивуюся, що вони навмисне через нього пробували її відкрити для тиску на мене і мою сім'ю", — заявила Попова. 

 

Loading...