Від сьогодні жителі ОРДЛО та Криму можуть не проходити самоізоляцію після прибуття в Україну

З 1 серпня жителі непідконтрольних територій можуть перетинати кордон без самоізоляції Фото з відкритих джерел

Однак, у разі необхідності уряд може відновити цю норму

Громадянам, що прибувають з окремих регіонів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та з анексованого Криму, з 1 серпня не потрібно проходити двотижневу самоізоляцію. Про це заявив спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко, повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"Внесено зміни до постанови уряду, які регламентують порядок перетину лінії розмежування і границі з Кримом. І, фактично, громадяни, які будуть слідувати з окупованих територій, не повинні встановлювати програму "Дій вдома" і, відповідно, вирушати на самоізоляцію. Разом з тим уряд залишив за собою право в разі необхідності відновити цю норму, якщо будуть ризики щодо поширення коронавірусу на цих напрямках", - пояснив він.

Зазначається, що відповідна постанова №641 вже прийнята та опублікована, однак набирає чинності з 1 серпня. Крім цього, у документі розширено перелік осіб, які не підпадають під самоізоляцію, і яким не потрібен страховий поліс, що стосується категорії іноземних громадян.

Новини за темою: Литва скасувала самоізоляцію, яка була необхідна після повернення з України

"Проте є винятки - це іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яких визначають як біженців. І доповнено, що страховий поліс також не потрібен дипломатам, представникам офіційних міжнародних установ і військовослужбовцям країн НАТО, які слідують для підготовки Збройних сил або участі в навчаннях", - наголосив  Демченко.

За його словами, самоізоляції також не підлягають військовослужбовці країн НАТО, які слідують на навчання в Україну.

Новини за темою: Українцям дозволили відвідувати Болгарію без ПЛР-тесту чи самоізоляції

Нагадаємо, нещодавно у штабі ООС попередили, що на контрольних пунктах в'їзду та виїзду на межі з непідконтрольними територіями Донецької та Луганської областей можуть виникнути проблеми під час перетину лінії розмежування. Зокрема, громадян пропускають, спираючись на дані списків. 

Раніше правозахисники повідомляли, що Росія відмовляє кримчанам у повторному виїзді з країни. Так, під час перетину кордону на материкову Україну російські прикордонники вручають громадянам повідомлення, що у повторному виїзді їм буде відмовлено. Loading...