Журналісти з'ясували, в яких випадках застосування електрошокерів може призвести до смерті

Фото з відкритих джерел

Закуплені Національною поліцією американські електрошокери Taser X2 можуть бути смертельно небезпечними для деяких категорій людей. У компанії-виробнику запевняють, що для здорової людини застосування пристроїв не становить жодної небезпеки, проте деякі захворювання можуть спровокувати летальний результат. Про це журналістка Ксенія Цивірко пише у своїй статті "Від гумової кулі до паралізуючого електроду. Навіщо Нацполіція закуповує електрошокери і наскільки вони безпечні" на сайті 112.ua.

Влітку нинішнього року Національна поліція закупила 200 американських електрошокерів Taser X2, а в перспективі такими пристроями хочуть озброїти всі патрульні екіпажі, підрозділи КОРДу, спецпідрозділ і поліцейських офіцерів громад (у майбутньому вони замінять дільничних інспекторів поліції).

Електрошокери пройшли сертифікацію, а минулого року також отримали рекомендацію в українському МОЗ. В Axon запевняють, що для здорової людини використання тайзера не матиме негативних наслідків.  

Однак з часом практика застосування "стріляючих електрошокерів" показала, що для людей з серцевою недостатністю та епілепсією це може бути смертельно небезпечним. В агентстві Reuters нарахували близько 1000 випадків смерті від тайзера протягом майже 20 років, а в Amnesty International зареєстрували 334 смерті в період з 2001 по 2008 рік.

"Особливе місце також посідають люди, які вживають наркотичні речовини - як для особистого задоволення, так і для лікування. Через це в 2010-2013 рр. компанія Axon стала рекомендувати своїм клієнтам не застосовувати електрошок до людей, які перебувають під впливом наркотиків, сильно збуджені або фізично перевтомлені", - йдеться в статті.

Варто при цьому відзначити, що кількість смертей унаслідок вогнепальної стрілянини з поліцією значно перевищує показники "летальності" електрошокерів. За даними виробника тайзерів, це дозволило зберегти близько 220 тис. життів, значно знизивши смертність серед правоохоронців.

Loading...