Журналісти показали французький будинок сім'ї Рябошапки вартістю у пів мільйона євро

Будівля розташована на ділянці землі площею трохи більше 4 соток в комуні Ла-Ванзено

Страна.ua

Сім'я генерального прокурора України Руслана Рябошапки володіє нерухомістю у Франції. Зокрема, в 23 км від Страсбурга в комуні Ла-Ванзено знаходиться будинок площею 145 кв. м, куплений трохи більше трьох років тому, а його власницею є 40-річна Олеся Бартовщук, дружина чиновника, повідомляє "Страна.uа".

Як наголошується, відшукати володіння сім'ї Рябошапки в комуні Ла-Ванзено було не складно. Журналістам стало відомо з відкритого реєстру власників нерухомості країни, що котедж знаходиться на вулиці Садовій (Rue des Jardins), і вони вирушили туди.

Страна.ua

За інформацією видання, дружина глави ГПУ живе у Франції з трьома синами: Тимуром, Лукою та Марком, які народилися там і є громадянами цієї країни.

"Будинок сім'ї українського чиновника не виділяється серед інших у Ла-Ванзено. Він знаходиться за низьким парканом і пофарбований в блідо-жовтий колір. Згідно декларації на сайті НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції) Руслана Рябошапки за 2018 рік - споруда розташована на ділянці землі площею трохи більше 4 соток. У будинку два поверхи, є гараж, а територія - доглянута. Біля входу росте кілька хвойних дерев, а сам двір знаходиться за особняком", - зазначає "Страна".

Страна.ua

Саме місце проживання, як підкреслюється, сім'я генпрокурора України вибрала не випадково. Справа в тому, що Олеся Бартовщук працює в Страсбурзі, в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

До речі, до переїзду до Франції вона працювала в Міністерстві юстиції України. Була начальником відділу цивільного та господарського процесу в Нацбюро у справах дотримання конвенції про захист прав і основних свобод. Саме цей профіль роботи дозволив їй згодом продовжити свою кар'єру в ЄСПЛ.

Як зазначено на сайті Суду, посада подружжя генпрокурора називається "Agent, Department for the Execution of judgments of the European. Court, Directorate of Monitorings", що можна перевести як агент відділу виконання судових рішень Департаменту моніторингу. Іншими словами – вона звичайний клерк.

Страна.ua

"В грудні 2016 року дружина Рябошапки придбала цей будинок за 12,392 млн грн, що за курсом євро на той момент становило €444 000. Тобто майже півмільйона євро", - підкреслює видання.

При цьому додається, що для придбання цієї нерухомості сім'я взяла кредит і це відображено в декларації.

Як повідомлялося, український політикум не виключає можливості відставки чинного глави Офісу Генпрокурора Руслана Рябошапки до кінця лютого.Loading...