live

Журналіст Семена зміг виїхати з окупованого Криму в Україну

Микола Семена. Фото: radiosvoboda.org

Микола Семена прямує до Києва

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова повідомила, що заслужений журналіст України Микола Семена перетнув кордон з тимчасово окупованим Кримом і знаходиться на підконтрольній українському уряду території. Про це вона написала у Facebook.

"Микола Семена, кримський журналіст, який був 22 вересня 2017 року незаконно засуджений окупаційною владою нарешті знаходиться на контрольованій урядом України території. Він у безпеці та прямує до Києва", - зазначила Денісова.

Микола Семена Facebook

Довідка:

Микола Семена – кримський журналіст, автор "Крим.Реалії", заслужений журналіст України.

У квітні 2016 року співробітники ФСБ провели обшук у його квартирі. Пізніше стосовно журналіста було порушено кримінальну справу через його публікації про громадянську блокаду півострова. Цей матеріал слідчі розцінили, як заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

22 вересня 2017 року Залізничний районний суд Сімферополя засудив Семену до 2,5 років умовно з випробувальним терміном на 3 роки і забороною займатися публічною діяльністю. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом'якшив вирок Семені, скоротивши термін заборони публічної діяльності до 2 років.

Микола Семена стверджує, що в своїх матеріалах він реалізовував право на "вільне вираження думки".

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили вирок Семені.

Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.

Новини за темою: Журналіст Микола Семена, якого судять в Криму, звернувся до Міжнародного конгресу ПЕН

28 січня цього року Семена отримав постанову про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

Loading...