Журналіст Кацман: Майже половина населення України перебуває за межею бідності - і за це має хтось відповісти!

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Попри передвиборчі обіцянки, нинішня влада не зробила в соціальній сфері нічого для того, щоб допомогти людям долати труднощі карантину. В результаті: тарифи ростуть, а число людей, що живуть за межею бідності "впевнено" наближається до 45 відсотків. Про це заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу NewsOne.

"Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, який вивчає в тому числі й рівень бідності, констатував, що за підсумками 2020 року українці стануть на 17% біднішими, ніж були у 2019 році. А загальний рівень бідності досягне 45% населення України! Тобто майже половина українців живуть за межею бідності! Нагадаю, що Кабмін обіцяв знизити ці показники й брав на себе відповідні зобов'язання (говорили про 31%). Але замість цього - зростання до 45%!" – обурився експерт.

Журналіст нагадав, що нинішня влада, зокрема, прем'єр-міністр обіцяв людям "розібратися з комунальними тарифами", але робота в цьому напрямку не проводилася взагалі, тарифи для населення як і раніше ростуть.

"Я чітко пам'ятаю слова Зеленського, які він виголосив під час дебатів на "Олімпійському" у 2019 році, бувши кандидатом в президенти, про те, що "пенсіонери повинні спокійно дивитися в платіжки - і не боятися інсульту або інфаркту"... Він обіцяв суспільству знизити тарифи! Чи виконана ця обіцянка? Ні. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на початку карантину сказав, що уряд скасує або диференціює оплату комунальних, як це зробили в інших країнах. Чи було це зроблено? Ні! Ми чули також "плівки Деркача", на яких нібито наш попередній президент Порошенко нібито віцепрезиденту США Байдену під "хіханьки" заявив, що, мовляв, замість підвищення тарифів на 75%, він провів підвищення на 100%. Хто-небудь поніс відповідальність за подібний злочин? Щось змінилося? Ні!.. Все, що було раніше – триває і сьогодні! Саме такі факти і впливають на рейтинг партії влади, її лідерів і на рейтинг президента особисто теж впливає", - переконаний експерт.

"На жаль, виконання передвиборчих спілкувань не є обов'язковим для наших політиків - після виборів вони роблять все з точністю до навпаки. Абсолютно точно: механізм відповідальності за обіцянки повинен існувати, а ті, хто довів країну до бідності, повинен відповідати та не тільки політично!" - резюмував Володимир Кацман.

Loading...