live

Жорсткий карантин дозволить врятувати до 75 тисяч життів, – Милованов

Тимофій Милованов Фото - скріншот

"Вартість життя економісти оцінюють у 0,4-1 млн дол."

Економічні розрахунки вказують на те, що потрібно запроваджувати жорсткий карантин через загрозу поширення коронавірусу, навіть якщо це сильно вдарить по економіці.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Тимофій Милованов наголосив, що у сьогоднішній ситуації через загрозу поширення коронавірусу людям потрібно перебувати на карантині. Він зазначив, що у Київській школі економіки зараз працюють над відповідним дослідженням.

"Жорсткий карантин дозволяє врятувати додатково, якщо повністю все, не дай Боже, розвернеться, наприклад, як в Іспанії, до 75 тисяч життів людей. 75 тисяч людей порівняйте це з тим, які будуть втрати для економіки. На етичному рівні, звичайно, щоб не ризикувати, потрібно врятувати цих людей. Але можна навіть економічно порахувати. Вартість життя економісти оцінюють – економічну саме вартість – приблизно у 400-500 тисяч доларів, ну, може, до мільйона доларів за людину. От рахуйте: 75 тисяч людей це 50 мільярдів доларів. Наша економіка набагато менше втратить від карантину на кілька місяців", – заявив Тимофій Милованов.

Він наголосив, що економічні розрахунки наразі вказують на те, що потрібно запроваджувати карантинні заходи, навіть якщо це сильно вдарить по економіці нашої країни. Такий розрахунок може виявитися неправильним, якщо з’ясується, що відсоток загибелі людей від коронавірусу є значно меншим, додав колишній міністр економіки.

Новини за темою: Розумний карантин, або Як уникнути піку зараження коронавірусом

Як повідомляли, в умовах швидкого поширення коронавірусної інфекції на території України Кабінет міністрів планує запровадити більш жорсткі вимоги до карантину.

Нагадаємо, заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що пік епідемії коронавірусу в Україні очікується в період між 15 і 25 квітня цього року. 

Станом на ранок 1 квітня у світі загальна кількість заражених коронавірусом COVID-19 становить 859 796 осіб. Про це свідчать дані поширення вірусу від центру Джона Гопкінса.

Loading...