Жодна людина не має отримувати менше, ніж отримувала, – Бабак про виплати освітянам

Сергій Бабак Скріншот відео

Парламентар розповів про ініціативи МОН щодо зарплат вчителів

Ніхто з освітян не має отримувати меншу заробітну плату, аніж та, яку отримував раніше.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу"), голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Парламентар прокоментував заяву профспілки щодо того, що Міносвіти хоче знизити зарплати вчителям і зменшити надбавки.

"На засіданні Комітету у нас було завдання півтора місяця тому, поставлене МОН, розробити або запропонувати концепцію підвищення заробітних плат освітянам. Міністерство запропонувало, але запропонувало не зміну концепції, а поетапне підвищення. Більше того, одна з пропозицій якраз була, на мою думку, не дуже вдала, хоча середньоарифметично вони, може, і праві. Що у нас відбувалося раніше: КМУ не піднімав прожитковий мінімум з різних причин, відповідно, не піднімалися інші тарифні розряди", – зазначив Сергій Бабак та пояснив, що коли не підвищували прожитковий мінімум, не зростала зарплата вчителів, тому депутати вносили у законодавство про освіту правки про надбавки. Одна з таких надбавок – за престижність, зазначив нардеп.

Новини за темою: У більшості шкіл антисептики є, але запасів вистачить на кілька тижнів, – Бабак

"Тому одна з пропозицій була – давайте ми скасуємо цю надбавку до 30%, але натомість піднімемо на 20% оклад. Тобто середньоарифметично, я не виключаю, що МОН у даному випадку було праве, але для тієї частини, нехай вона буде і невелика, але для тієї частини, яка отримує 30% надбавки, це справді буде пониження на 10% заробітної плати. Тому Комітет однозначно сказав, що цього не буде, ми це не пропустимо… Жодна людина не має отримувати менше, ніж вона отримувала", – заявив Сергій Бабак.

Нагадаємо, як заявив в. о. міністра освіти та науки України Сергій Шкарлет, організація матеріально-технічного та фінансового забезпечення навчального процесу в школах покладається на сільські, селищні, міські та обласні ради, оскільки коштів на це в уряду в держбюджеті немає.

Читайте також: "В умовах карантину школи можуть самостійно переносити канікули, – МОН".Loading...