Жарких: Естонія сумує за громадянином, який загинув на Донбасі, порушивши закон своєї країни

Денис Жарких Фото з відкритих джерел

Естонія сьогодні сумує за громадянином Миколою Ільїним, який загинув на Донбасі, порушивши закон своєї країни, а міг би ще жити. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив політолог, письменник і публіцист Денис Жарких.

"Порушив закон своєї країни і загинув. Потрібно вчитися на чужих помилках.

Минулого тижня міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу визнав, що військовий медик, який загинув на Донбасі, був громадянином цієї балтійської країни. Ще один іноземець на чужій війні.

Але цікаво інше. Глава МЗС заявив, що уряд не давав дозволу цій людині, Миколі Ільїну, вирушати на службу в армію іншої держави. Тобто він служив в ЗСУ неправомірно, згідно з естонським законодавством. Порушив закон своєї країни і загинув.

Тепер Естонія тужить за людиною, яка загинула, порушивши закони своєї країни. А могла б жити", - зазначив він.

При цьому Жарких підкреслив, що загибель будь-якої людини – це горе, але задався питанням: чому він там опинився? Чому українська сторона допустила його на фронт? Хто понесе за це відповідальність?

"Судячи з усього, ніхто. А даремно. Тому що на таких фатальних помилках потрібно вчитися.

Скажу крамольну річ, але вже вибачте. Можливо, якби у конфлікті на Донбасі не брали участь іноземці, він би вже давно закінчився. Якось Київ, Донецьк і Луганськ знайшли б спільну мову. А так, на Донбасі воюють американці, росіяни, серби, поляки, білоруси. Кого там тільки немає. Скажіть, найманцям потрібен мир? Їм потрібна війна, щоб заробляти.

Приберіть всіх найманців з обох сторін, і, можливо, мир на українську землю прийде швидше. І тоді на Донбасі не будуть гинути ні естонці, ні українці", - додав він.Loading...