Зґвалтування в Кагарлику: Денісова звернулася до Нацради щодо поширення в ЗМІ персональних даних потерпілої

На її думку, представники ЗМІ порушили принципи журналістської етики та толерантності

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова висловила обурення щодо дій засобів масової інформації, які оприлюднили персональні дані та фотознімки потерпілої від насильницьких дій працівників Кагарлицького відділення поліції і таким чином порушили принципи журналістської етики та толерантності. Про це повідомляє у Facebook пресслужба Офісу омбудсмена. 

На думку Денісової, окремі медіа не врахували моральні аспекти і права людини та оприлюднили персональні дані та фотознімки потерпілої. Також вона звернула увагу ЗМІ на необхідність дотримання Конституції України та законів, аби в подальшому уникати в професійній діяльності приниження честі та гідності людини і громадянина.

Новини за темою: У Кагарлику розпустили все відділення поліції після зґвалтування дівчини, – Аваков

"Відповідно до статті 32 Конституції України ніхто не може втручатися в особисте життя, використовувати інформацію про особу без її згоди. Публікація фотографій особи без її згоди є порушенням статей 301 та 308 Цивільного Кодексу України, статті 3 Закону України "Про друковані засоби масової інформації", статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Зґвалтування в Кагарлику: Адвокат потерпілої розповів, що сторона підозрюваних заявляє про відсутність доказів

Окрім цього, Денісова звернулася з листом до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, в якому вимагає донести до представників ЗМІ не переходити межу моральних цінностей, за якою стоїть людина, її права і свободи.

Новини за темою: Із свідків у потерпілі: Все, що відомо про згвалтування дівчини в Кагарлицькому відділі поліції

Нагадаємо,  нещодавно в ООН засудили публікації в ЗМІ імені, місця проживання та фотографії постраждалої від зґвалтування в поліції Кагарлика. Також у публікаціях були описані характер і поведінка жінки. 

 

Loading...