Землянський: Розвиток будь-якої держави без національної ідеї неможливий

Радіо Свобода

Національна ідея будь-якої держави - це системоутворюючий фактор. Тобто без національної ідеї, без розуміння того надзавдання, яке стоїть перед будь-якою державою, розвиток практично неможливий. Про це в ході круглого столу "Українська Національна ідея. Цілі і засоби" заявив аналітик альтернативного експертного уряду Валентин Землянський.

На його думку, Україна повинна поставити собі 2 цілі: стати центром нових економічних реалій і мостом між Європою та Азією.

"Якщо ми не розуміємо, куди йдемо, якщо у нас, як на початку 90-х, основна мета - це зростання споживчого попиту і культ споживання – така держава нікуди не прийде. На мою думку, 2 речі, які є ключовими в якості надзавдання - Україна повинна стати центром появи нових економічних реалій, нової економічної імперії, для цього в України є всі задатки і можливості. Те, що неодноразово озвучувалося протягом останніх десятиліть про можливість стати мостом між Сходом і Заходом, між Європою і Азією. Це має стати надзадачею для країни. Все інше - це методи досягнення цієї мети. А методи досягнення цієї мети - це, в першу чергу, примирення всередині країни: в питаннях історії, політики, економічне примирення", - підкреслив Землянський.

Відзначимо, що учасниками круглого столу були громадяни України, які відгукнулися на пропозицію про створення національної ідеї, а також діячі культури, мистецтва, науки. Ініціатором обговорення виступив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін.

Кузьмін також нагадав про можливість долучитися до створення національної ідеї через соціальні майданчики Facebook і Telegram.

Loading...