Зеленський відповів на петицію щодо недопущення примусової вакцинації

Володимир Зеленський РБК-Україна

Президент України доручив прем'єр-міністру вжити додаткових заходів щодо захисту населення від інфекційних хвороб

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію щодо недопущення примусової вакцинації, яка набрала 25 тис. голосів. Про це йдеться на сайті електронних петицій.

Зеленський нагадав, що основами законодавства України про охорону здоров'я встановлено обов'язок громадян піклуватися про здоров'я, а також у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди й робити щеплення. Він додав, щодо окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань можуть здійснюватися обов'язкові медогляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи в порядку, передбаченому законами України.

За словами Зеленського, у разі виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення хвороби на територіях можуть проводитися обов'язкові профілактичні щеплення.

"У 2019 році Всесвітня організація охорони здоров’я вперше внесла у щорічний список глобальних загроз людству відмову від вакцинації. У 2020 році світ зіштовхнувся із черговою глобальною загрозою - спалахом коронавірусу COVID-19, запобігання поширенню якого нині залишається пріоритетом для всього світу", - зазначив Володимири Зеленський.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, серед першочергових заходів національних систем охорони здоров'я є усунення всіх фінансових та інших бар'єрів, які можуть перешкоджати ізоляції й оперативному тестуванню усіх підозр. 

В Україні діють оновлені медичні стандарти надання медичної допомоги у випадку коронавірусної інфекції. Цими документами зафіксовано алгоритм діагностики коронавірусної інфекції, роботи фахівців екстреної медичної допомоги, правила догляду за інфікованими коронавірусом у домашніх умовах, критерії для госпіталізації пацієнтів з тяжкими й середньої тяжкості випадками. Протокол лікування інфікованих коронавірусом постійно оновлюється.

Новини за темою: Білл Гейтс відповів на чутки про чіпування людей під виглядом вакцинації

Нагадаємо, електронна петиція про скасування обов'язкової вакцинації в Україні набрала необхідні 25 тисяч підписів для розгляду президентом Володимиром Зеленським.Loading...