Зеленський скасував необхідність підтвердження несудимості кандидатів на виборах

Володимир Зеленський Офіс президента

Тепер довідку про відсутність чи наявність судимості кандидатам не потрібно подавати під час реєстрації

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №3995, який скасовує обов'язковість надання довідки про відсутність судимості для кандидатів у депутати на місцевих виборах. Про це йдеться на сайті парламенту

Так, у графі "Дати і стан проходження" вказано, що 17 вересня закон підписав голова Верховної ради. Після чого, 18 вересня його було повернуто з підписом від президента.

У результаті з Виборчого кодексу було виключено пункт 9 частини 222 розділу XXXVII. 

Крім цього, Кабінету міністрів та Центральній виброрчій комісії у місячний строк було доручено узгодити всі нормативно-правові акти згідно із цим Законом.

Зауважимо, довідка про наявність чи відсутність судимості вимагається не від усіх кандидатів на місцевих виборах. Так, згідно із законодавством, вказану довідку не потрібно надавати:

  • кандидатам у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч осіб);
  • кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України скасувала надання довідки про несудимість для реєстрації кандидатів на місцеві вибори. За відповідний законопроект №3995 проголосували 325 нардепів.

Loading...