Зеленський розпорядився підвищити зарплати лікарям з 1 вересня

Фото з відкритих джерел

На підвищення зарплат медикам готові виділяти 2 млрд гривень щомісяця

Президент України Володимир Зеленський розпорядився підвищити зарплати для медичних працівників. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

За його словами, зарплата буде збільшена для медиків, які працюють в установах вторинної ланки (надають спеціалізовану медичну допомогу) і діятиме до того моменту, поки не буде відпрацьована нова система нарахування зарплат в межах медичної реформи з 2021 року.

"Медична реформа не спрацювала для лікарів другої ланки. Їх зарплати мізерні... З цифр, наданих урядом, я бачу, що ми можемо суттєво підвищити зарплати", - заявив президент.

Виділення 2 млрд гривень щомісяця на виплати лікарям дозволить забезпечити підвищення зарплати до 70% від їх тарифної ставки, медсестер і санітарів - на 50% та 25% відповідно від мінімальної заробітної плати.

Так, за прогнозами уряду, зарплата лікаря-хірурга підвищитися до 10,5 тисяч гривень, середня зарплата середнього медперсоналу підніметься до понад 7 тисяч гривень, а молодшого - наблизиться до 6 тисяч гривень.

Новини за темою: Помре понад 800 медиків, а перехворіє кожен п'ятий: В уряді назвали наслідки пандемії COVID-19

Раніше президент України Володимир Зеленський обіцяв порушити питання щодо підвищення зарплат медикам, щоб врешті вирішити цю проблему.

Loading...