live

Зеленський: Прийнято принципове рішення дати можливість звершувати пасхальні богослужіння та транслювати їх наживо

Володимир Зеленський з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом Українска Греко-Католицька Церква

В Офісі президента відбулася робоча зустріч Володимира Зеленського з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, під час якої голова держави запевнив, що на Великдень будуть транслювати звершення пасхальних богослужінь. Про це повідомляє пресслужба Української греко-католицької церкви.

Згідно з повідомленням, у центрі уваги сторін було обговорення викликів і завдань, які стоять перед Державою та Церквою у зв’язку із поширенням епідемії COVID-19, особливо в контексті святкування найбільшого християнського свята – Великодня.

Президент відзначив активну роль УГКЦ у протидії поширенню цієї смертельно небезпечної хвороби. Однак було підкреслено, що пасхальний період може бути часом найбільшого поширення коронавірусу COVID-19, а тому відповідальність Церков України та їх партнерство з органами державної влади щодо протидії цій небезпеці є зараз особливо великими.

"З боку державної влади прийняте принципове рішення дати можливість звершувати пасхальні богослужіння та транслювати їх наживо. Вкрай необхідно максимально переконати людей залишатися вдома та забезпечити їх усім необхідним для святкування Великодня не виходячи зі своїх домівок. Скупчення людей у храмах чи біля них несе неабияку загрозу їхньому життю та здоров'ю", - пояснив Володимир Зеленський.

У свою чергу, Блаженніший Святослав проінформував президента про звернення до вірян, щоби максимально брати участь в пасхальних богослужіннях у домашніх умовах, та про надану можливість освячення лози та великодніх кошиків у форматі онлайн-трансляції.

Архієрей згадав також про своє відеозвернення до греко-католиків, в якому він закликав поставитися із розумінням до того, що у Вербну неділю та пасхальні відправи вірні до храмів потрапити не зможуть.

Раніше повідомлялося, що Православна церква України проведе синод щодо формату святкування Великодня в умовах карантину.

Нагадаємо, мер Житомира Сергій Сухомлин заявив, що мешканці зможуть придбати паски у період Великодня, які до цього будуть освячені на хлібзаводі.