Зеленський підписав закон про недопущення нарахування штрафів за кредитами під час карантину

Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Для набуття чинності закон має бути опублікований

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України "Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)". Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що Закон захищає позичальників від нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення.

З цією метою документ вносить зміни до "Прикінцевих положень" Господарського кодексу України та "Прикінцевих та перехідних положень" Цивільного кодексу України, згідно з якими у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів на всій території України, або/та у тридцятиденний строк після дня завершення дії такого карантину, виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця  неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Нагадаємо, Верховна Рада України заборонила банкам стягувати штрафи за прострочення платежів під час карантину. За відповідне рішення проголосувало 344 нардепи.Loading...