Зеленський дозволив обробку персональних даних хворих на СOVID-19 без їхньої згоди

Також документ регулює питання створення тимчасових шпиталів під час карантину

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №3320 "Про внесення змін до закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" з приводу запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", що передбачає обробку персональних даних хворих на СOVID-19 без їхньої згоди. Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради

Згідно з повідомленням, останній етап проходження документу - повернуто з підписом від президента. Окрім дозволу на обробку персональних даних хворих на коронавірус без їхньої згоди, документ дає визначення понять самоізоляція, обсерватор, обсервація.

Як зазначається, у документі також прописано, що у разі встановлення карантину на час його дії та відповідно до потреби органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування утворюють на території карантину тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі), обсерватори.

Також передбачається, що заклади охорони здоров'я можуть залучати додатково, на умовах контракту медичних працівників, які мають відповідну спеціальну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам.

Нагадаємо, раніше Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування порекомендував ВРУ прийняти законопроєкт, який передбачає обробку персональних даних хворих на коронавірус без згоди осіб, а також низку інших положень. 

 

Loading...