Зеленський: Без Путіна миру на Донбасі не досягнути, ключові кроки має зробити Росія

Володимир Зеленський Офіс президента

Український глава переконаний, що також важливі перемовини лідерів "нормандської четвірки"

Президент України Володимир Зеленський заявив, що встановити мир на Донбасі неможливо без прямого діалогу з Володимиром Путіним, до того ж ключові кроки повинна зробити Росія. Про це йдеться в інтерв'ю Зеленського словацькому економічному виданню Hospodárske noviny, оприлюдненому на сайті Офісу президента

Так, глава держави наголосив, що наразі збройний конфлікт триває лише на 3 відсотках території України. Однак, це дестабілізує ситуацію на всьому континенті та спричинює втрати як економічні, так і людського капіталу. У зв'язку з цим Україна потребує підтримку Заходу. 

"Донецьк і Луганськ – це наші міста, там наші люди, як і в Криму, до речі. І якби не зовнішнє втручання, то й Донецьк, і Луганськ, і Крим нормально жили б у єдиній нашій державній системі", - додав президент. 

Однак, Зеленський наголосив на певних успіхах у питанні Донбасу. Зокрема, було відновлено перемовини лідерів "нормандської четвірки": України, Німеччини, Франції та Росії, – які до цього не відбувалися три роки.

Новини за темою: У Кремлі підтвердили зустріч "нормандської четвірки" в осяжному майбутньому, але з однією зачіпкою

"Без цих перемовин (у "нормандському форматі", - ред.), без діалогу з Путіним, ми не зможемо добитися миру", - переконаний глава держави. 

За словами президента, хоч Україна і найбільше зацікавлена у мирі, ключові кроки повинна зробити Росія. 

"На шляху до миру має бути рух двох сторін, і ключові кроки має зробити Росія, яка контролює окуповані території України. Ми хотіли б бачити більше прагнення Москви пришвидшити досягнення миру", - додав український гарант. 

Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський розповів про свої стосунки з президентом РФ Володимиром Путіним. За його словами, комунікація з російським колегою хоч і обмежена, однак предметна. 

Loading...