Заслужений лікар України розповіла, коли приймати антибіотики при коронавірусі, щоб не зашкодити організму

Ольга Богомолець. Фото: ZIK

Якщо приймати антибіотики на п'ятий день підвищеної температури, це ніяким чином не допоможе вилікувати коронавірус

Якщо при високій температурі тіла сатурація легень достатньо висока, це означає, що організм людини нормально бореться з коронавірусом, антибіотик не потрібен. А якщо приєднується бактеріальне ускладнення, тільки тоді потрібно приймати антибіотик.  

Про це в ефірі ток-шоу "COVID-19: підтримуємо один одного" на телеканалі ZIK заявила заслужений лікар України, народний депутат України VIII скликання Ольга Богомолець. 

Ольга Богомолець зазначила, що при інфікуванні коронавірусом хвора людина повинна мати вдома дві речі – термометр та пульсоксиметр. Лікар застерегла від прийому антибіотиків при перших же симптомах коронавірусної хвороби.

Ольга Богомолець пояснила це тим, що антибіотик не впливає на вірус. Натомість, додала вона, віруси гинуть при високій температурі тіла: тобто чим вища температура, тим більша кількість вірусів гине і чим довший час спостерігається висока температура, тим більше вірусів загине за цей час.

"Антибіотики ж ніяким чином на процес реплікації вірусів не впливають", – сказала Богомолець.

За її словами, якщо при високій температурі тіла, навіть при 39 градусах, сатурація легень достатньо висока, не менша за показник 95, це означає, що організм людини нормально бореться з вірусом, антибіотик не потрібен.

"Якщо у вас 5-7 днів така температура, не починайте приймати антибіотики. Якщо при цьому ви ще здаєте аналіз крові і у вас лейкоцитоз не високий, а низький, це означає, що у вас є вірусна реакція. А якщо приєднується бактеріальне ускладнення, тільки тоді потрібно приймати антибіотик. Якщо просто починати приймати антибіотики на п'ятий день підвищеної температури, це ніяким чином не допоможе вилікувати коронавірус. Це навпаки вплине на організм і зробить навіть гірше", – сказала Ольга Богомолець.

Новини за темою: Другий день поспіль антирекорд щодо коронавірусу: В Україні за добу підтвердили 16 218 заражень

Нагадаємо, раніше голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін назвав, що є дієвим під час лікування коронавірусу.

Додамо, Всесвітня організація охорони здоров'я застерігає від лікування коронавірусу COVID-19 антибіотиками. В Європі можливе зростання стійкості до антибіотиків через неправильне використання цих препаратів під час пандемії.

Як повідомляли, до кінця 2020 року жертвами коронавірусу можуть стати близько 33 тисяч українців. Це з урахуванням дотримання запровадженого урядом "карантину вихідного дня". Про це йдеться у прогнозі Київської школи економіки.

Loading...