"Заряджав своїм оптимізмом": У Москві помер знаменитий радянський кінооператор

Знаменитий радянський кінооператор Ігор Черних (праворуч) Корженков Е / ТАСС

За свою кар'єру він взяв участь у створенні 20 фільмів

У Москві у віці 88 років пішов з життя знаменитий російський кінооператор Ігор Черних. Про це повідомляється на сайті спілки кінематографістів Росії.

"Тяжко та гірко прощатися з нашим товаришем. Він був дуже інтелігентною, дуже доброю і чуйною людиною. Грав на гітарі і чудово співав. Завжди товариський і позитивний, Ігор заряджав нас своїм оптимізмом. Світла йому пам'ять", - йдеться в повідомленні. 

Ігор Черних народився 12 червня 1932 року. Після закінчення в 1955 році операторського факультету ВДІКу став працювати оператором-постановником на кіностудії "Мосфільм".

За весь час він взяв участь у створенні 20 фільмів, серед яких "Битва за Москву", "Великий полководець Георгій Жуков", "Трагедія століття", "Велика дорога", "Діамантова рука", "Особливо важливе завдання", "Омелян Пугачов" та інші.

"Ігор Анатолійович знімав на землі, в повітрі і був одним із перших операторів, що освоїли зйомки під водою. Фільм "Битва за Москву" він знімав стабілізуючою камерою вагою 35 кг. Розповідав нам, як з цією, прикріпленою до нього на стегна камерою, він бігав по всьому полю, де знімалися епізоди битв", - зазначили в союзі кінематографістів.

За свою роботу Черних був удостоєний звання Заслуженого діяча мистецтв РРФСР, а також йому була присуджена медаль "За заслуги перед Вітчизною" II ступеня.

Новини за темою: У США помер 84-річний син Микити Хрущова

Кілька днів тому у віці 49 років помер один з колишніх ведучих передачі "Руйнівники легенд" Грант Імахара.

Loading...