live

Закривати тубдиспансери – це геноцид народу: Під Офісом президента протестували медики

Акція медиків під ОП Фото - скріншот

Загроза буде всюди – і в магазинах, і в транспорті

Медики вийшли на акцію протесту під Офіс президента – лікарі протестують проти закриття в Україні тубдиспансерів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомила кореспондентка Валерія Бабич.

Як розповіла кореспондентка, з 1 квітня в Україні має стартувати другий етап медичної реформи. Медики застерігають, що буде врізано бюджет, тож в країні масово закриватимуть дитячі санаторії і тубдиспансери.

Активіст із Дніпропетровщини Едуард Гаспарян пояснив, чому люди вийшли на акцію: "Це попереджувальна акція. Ми сьогодні прийшли під Адміністрацію президента (Офіс президента. – Ред.) для того, щоб нас почули, що масово закривати тубдиспансери – це геноцид українського народу. Ми розуміємо, що, якщо почнуть закривати дитячі санаторії, почнуть закривати тубдиспансери, люди, які хворіють туберкульозом, вони будуть у транспорті, вони будуть у магазинах. Це буде становити загрозу не тільки лікарям, а й нам, людям, які ходять у магазини і їздять транспортом. Ми вважаємо, що це неприпустимо".

Новини за темою: У ЄС від гепатиту гине більше людей, ніж від СНІДу та туберкульозу разом

Едуард Гаспарян повідомив, що наступна акція відбудеться 26 лютого. Активісти вимагають, щоб влада почула їхні вимоги та переглянула медичну реформу.

"Ця акція буде більш масштабною. Ми скликаємо лікарів з усієї України", – зазначив учасник акції протесту.

Як повідомляли раніше, провідний лікар-інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська заявляла, що в Україні останнім часом кількість дітей із відкритою формою туберкульозу зросла на 30%.

Нагадаємо, Центр громадського здоров’я МОЗ України розробив спеціальний онлайн-тест для перевірки на туберкульоз.

Loading...