Закриття телеканалів - порушення також і прав споживачів, - Володимир Кацман про " 112 Україна"

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Якщо українська влада, яка претендує на європейськість, чинить з телеканалами з позиції сили, як у випадку зі "112 Україна", то ні про яку європейську перспективу мова не може йти. У Європі не сприймають тих, хто зазіхає на свободу слова, хто порушує права громадян, платників податків, споживачів.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Війну між політиками і пресою завжди програють політики. Всі 30 років нашої незалежності ті, хто зв'язувався зі ЗМІ, ті програвали. Крах таких політиків чекав при різних режимах і президентах, і тут питань бути не може", – підкреслив політичний експерт, коментуючи спроби захоплення телеканалу "112 Україна".

Журналіст зазначив, що "для Європи, Штатів свобода слова – це святе. Тому, якщо українська влада, яка претендує на європейськість, так чинить з телеканалами, - то ні про яку європейську перспективу не може йти й мова; там не люблять тих, хто тисне на журналістів і ЗМІ, там Білль про свободу слова - справжнє божество".

Він також нагадав, що "Україна ратифікувала договір про асоціацію з ЄС, в якому зобов'язалася дотримуватися принципів свободи слова і свободи висловлювань, а вони з основних прав людини в загальному міжнародному розумінні".

Володимир Кацман зазначив, що, з іншого боку, "телебачення як таке – це виробництво послуг, які оплачені громадянами України через податки, покупку телевізорів, пакетів супутникового і кабельного мовлення та ін., але і тут – в наявності явне порушення прав платників податків і споживачів послуги".

"Споживач купує собі послугу і бере в руки пульт телевізійний. Він думає, що він заплатив вже за цей пульт, і може сам регулювати, що йому дивитися, в якому обсязі, якщо це не порушує закони країни. Далі раптом, ні з того ні з сього, він отримує від своєї ж держави в особі Нацради наглядача, який каже - Ти оплатив цю послугу, але ми тобі точно скажемо, який канал закриємо, який не можна дивитися, який позбавлять ліцензії, і що ти взагалі повинен думати з приводу влади, - ось і вся виходить схема. І це порушення прав споживача, як і все інше, що звужує, а не розширює наші права. Так говорить Конституція, так повинен діяти і гарант її виконання", – резюмував Володимир Кацман..

Як повідомлялося, 6 серпня Шевченківський райсуд Києва відмовив СБУ і прокуратурі в арешті майна та корпоративних прав телеканалу "112 Україна". Канал вважає таку вимогу влади "спробою рейдерського захоплення". Справа велася СБУ з літа минулого року і зараз, напередодні місцевих виборів, її активізували.