Законодавство не сприяє захисту тварин в Україні, – юрист

Фото з відкритих джерел

Бути твариною в Україні небезпечно. Виною цьому колізії законодавства, недостатня міра покарання за жорстоке поводження з тваринами, невиконання співробітниками правоохоронних органів своїх прямих обов'язків і ми, суспільство. Про це йдеться в матеріалі Ірини Шостак "Людина, допоможи, у мене ж лапки: Наскільки захищені насправді тварини в Україні?" на сайті 112.

Автор статті звертає увагу на перелік проблем, через які тварини не можуть відчувати себе безпечно в Україні. Основним бар'єром є негуманне законодавство, яке, до того ж часто ігнорується правоохоронними органами.

"Поліція майже не реагує на звернення громадян. Якщо ж громадянам, волонтерам все ж вдається викликати на місце злочину патрульну поліцію, то далі майже завжди виклик просто не реєструють або не передають слідчому", — говорить голова управління ГО "Запорізька зоозахисна ліга" Інна Позднякова.

Такий стан справ пояснюється як байдужістю окремих представників правоохоронної системи, так і колізіями, що виникають через плутанину в статтях чинного законодавства стосовно тварин: "Низка статей навіть не узгоджені один з одним і являють собою лише формальність. Наприклад, стаття 89 кодексу України Про адміністративні правопорушення, яка карає за жорстоке поводження з тваринами, не узгоджена із Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (тому практично не діє)".

Також, зазначається, що насправді не варто все звалювати лише на поліцію, адже рівень толерантності громадськості до насильства залишає бажати кращого.

"У нашому суспільстві має бути нульовий рівень толерантності до будь-якого виду насильства, оскільки численні дослідження показують, що жорстоке поводження з тваринами, якщо це насильницький злочин, рано чи пізно може перейти в насильство щодо людей (за статистикою, раніше це 70-73%, зараз останні цифри свідчать про 80%)", — говорить адвокат Світлана Руденко.

Проблема реагування на випадки жорстокого поводження з тваринами в Україні стоїть гостро, вимагаючи дій як від поліції, так і від громадськості. Тому рецепт розв'язання проблеми складається зі співпраці та взаєморозуміння всіх складових.

"Діалог поліції та громадськості, робота кожного з нас над собою і головний двигун змін — гуманне законодавство — єдиний рецепт воістину безпечного середовища, де захищені найменш захищені", — резюмує автор статті.