Закон про мову буде мертвим, його використовуватиме лише пані Ніцой, – Чаплига

Фото з відкритих джерел

Україну створювали як російськомовні, так і україномовні українці, тому владі варто було б зробити перехідний період

Закон про мову не запрацює взагалі, він буде одним із тих законів, які є мертвими, який буде використовувати виключно пані Ніцой для того, щоб нагадувати про свої слова.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK  заявив політолог Михайло Чаплига.

Михайло Чаплига зауважив, що замість того, аби зробити українську мову чимось бажаним і тим, що хочеться вивчати, влада  її нав'язує і використовує для агітації.

Наприклад, п’ятий президент України Петро Порошенко, якого вже давно немає на політичному олімпі, також активно використовував у своїй політиці питання мови, а його основне політичне гасло – "Армія. Мова. Віра" досі на слуху в суспільстві. 

Разом з тим Михайло Чаплига нагадав, що Україну створювали як російськомовні, так і україномовні українці, тому владі варто було б зробити так званий перехідний період, щоб діти, які раніше ходили у російськомовні школи, могли поступово перейти на українську мову навчання, а не примусово.

Тому, вважає експерт, закон про мову, не запрацює.  

"Повірте мені, я думаю, що цей закон не запрацює взагалі. Він буде одним із тих законів, які є мертвими. Який буде використовувати виключно пані Ніцой для того, щоб нагадувати про свої слова", – сказав Михайло Чаплига.

Новини за темою: Рік з мовним законом: Як змінилась Україна

Як повідомляли, 16 липня виповнився рік, як в Україні запрацював закон про функціонування державної мови. Експерти відзначають позитивні тенденції. Але останнім часом навколо мовного закону знову спалахнула дискусія

Loading...