Закон про медіа ставить Україну в один ряд з Північною Кореєю, Росією та Китаєм, – Чаплига

Михайло Чаплига

ua-rating

Жодна правка від журналістів до законопроєкту про медіа не була взята до уваги

Якщо проаналізувати те, що закладено в проєкт закону про медіа, то такого немає ніде у світі, хіба що у Північній Кореї, Росії та Китаї.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

Експерт звернув увагу на те, що в законопроєкті про врегулювання медіасфери виписано багато симетричних російському законодавству норм.

"Якщо проаналізувати такий набір, який закладений в проєкті закону, то такого набору немає ніде. Можливо, в Північній Кореї, Росії або Китаї. Навіть у Китаї існує багато механізмів обходу цих заборон, і вони показали свою неефективність. Тобто ми фактично долучаємося до такої когорти тоталітарних країн. Саме тому журналісти, блогери б’ють на сполох. Я особисто підтримав протест. Також хочу сказати, що коли відправили на повторне доопрацювання, дійсно залучили представників НСЖУ, представників журналістської спільноти, проте жодна поправка, яку пропонувала професійна спільнота, не була врахована", – зауважив експерт.

Чаплига вважає, що прийнявши закон про медіа, нардепи хочуть встановити тотальний контроль над ЗМІ.

"Мова йде про можливість позасудового блокування інтернет-ресурсів та перетворення незалежного регулятора в керовану структуру", – прокоментував політичний консультант.

Новини за темою: Влада намагається закрити рота кожному українцю: Що варто знати про законопроєкти з регулювання медіасфери

Нагадаємо, раніше представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір визнав законопроєкт про медіа посяганням на свободу слова.

Також зазначалося, що генеральний продюсер телеканалу ZIK Наташа Влащенко заявляла, що українські журналісти вимагають відкласти законопроєкти про медіа та про дезінформацію як такі, що скеровані на придушення свободи слова.Loading...