Захист Марківа надасть переконливі аргументи його невинуватості, – Аваков

Віталій Марків RFE/RL

Міністр висловив сподівання, що скоро нацгвардієць буде в Києві

В Італії відбувається четверте слухання по апеляційній справі українського нацгвардійця Віталія Марківа. Про це повідомив очільник МВС України Арсен Аваков, передає пресслужба відомства.

За словами Авакова, адвокати українського військовослужбовця нададуть переконливі аргументи його невинуватості, а ця справа – черговий прояв російської гібридної війни. "Ми очікуємо, що докази захисту будуть переконливі. Аргументи, які ми представили суду, запевнять в тому, що наш солдат не винний. Я розраховую на те, що це засідання, яке сьогодні відбудеться, буде доленосним, і за рішенням суду вже скоро ми побачимо Віталія в Києві", – сказав міністр.

Крім того, очільник МВС зазначив, що з боку Національної Федерації Італійської преси з'явилася заява про погрози з України адвокату сім'ї Роккеллі Алессандрі Баллеріні. "Ці погрози з'явилися в переддень засідання суду, а звернення про них прозвучало публічно до всіх вищих органів італійського правосуддя, за винятком прокуратури, до якої б мала подати заяву потерпіла. Це лише ще одна складова гібридної атаки на Віталія та на справу, яка розглядається сьогодні у суді", – висловився урядовець.

Новини за темою: Прокуратура Італії намагається долучити до справи Марківа вирвані з контексту слова гвардійця, - Аваков

Нагадаємо, нацгвардійця Віталія Марківа було затримано в Італії влітку 2017 року за обвинуваченням у нібито причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача росіянина Андрія Миронова у травні 2014 року у районі Слов'янська Донецької області.

В липні 2019 року українця Віталія Марківа звинуватили у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі. Його засудили до 24 років позбавлення волі.

Новини за темою: У парламенті Італії показали фрагмент фільму про Марківа

У жовтні поточного року апеляційний суд Мілана вирішив знову перекласти та переслухати розмову Віталія Марківа в камері, в якій він нібито зізнався у вбивстві італійського журналіста, через помилки, які допускав перекладач.

Нещодавно стало відомо, що суд у Мілані прийняв новий переклад слів Марківа, який доводить його невинуватість. За новим перекладом, Марків сказав, що у 2014 році був убитий журналіст, а вину хочуть покласти на нього.Loading...