Захист Марківа має 20 потенційних нових свідків, - італійський адвокат

Віталій Марків

Нові свідки проживають у зоні конфлікту і раніше боялися свідчити через побоювання за своє життя

Захист нацгвардійця Віталія Марківа має близько 20 осіб, які були безпосередніми свідками загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та його перекладача росіянина Андрія Миронова у травні 2014 року на Донбасі. Вони вказують на непричетність українського військового до події. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Фактично наразі захист має близько 20 потенційних нових свідків, яких необхідно викликати, якщо суд дозволить відновити стадію збору доказів. Усі вони мають безцінну інформацію для справи Марківа", - сказав партнер юридичної фірми Legance Avvocati Associati, що представляє Україну в апеляційному суді Мілана, Ніколо Бертоліні Клерічі.

Також український адвокат, який представляє Україну у процесі, наголосив, що є нові свідки, які проживають у зоні конфлікту і раніше боялися свідчити через побоювання за своє життя.

"Нині, навіть коли ситуація в Слов'янську більш-менш контролюється українськими правоохоронними органами, все одно існує ризик бути покараним за те, що свідчиш на користь України, бо там працює багато агентів, яких прикриває Росія. Дуже важко переконати людей, які проживали на Донбасі у період 2014-2019 років, прийти до суду та сказати своє слово, що потім буде відомо на весь світ. Попри це, зі зростанням довіри та впевненості у захисті української армії на Донбасі, люди більш охоче співпрацюють зі слідством та надають цінну інформацію, яка може покласти край процесу проти Віталія, якщо вони свідчитимуть", - зазначив адвокат Андрій Карнаухов.

Новини за темою: У парламенті Італії показали фрагмент фільму про Марківа

Нагадаємо, в липні 2019 року українця Віталія Марківа в Італії звинуватили у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі. Нацгвардійця приговорили до 24 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що апеляційний процес у справі Марківа почнеться 29 вересня в Мілані. Зазначається, що наступне засідання призначене на 1 жовтня. Захисники українця виступають за відкритий режим засідань із присутністю Марківа, але якщо інші сторони звернуться до суду з проханням провести дистанційне засідання, то це прохання можуть задовольнити.

Loading...