Захист 5% людей із групи ризику зменшує смертність від COVID-19 на 75%, - дослідження

Фото з відкритих джерел

Це виявили дослідники з Оксфордського університету, які опрацювали дані понад 8 мільйонів пацієнтів

Захист всього 5% найбільш вразливої групи населення в країні від коронавірусу допоможе зменшити смертність від COVID-19 на 75%. Це виявили дослідники з Оксфордського університету, які опрацювали дані із понад 8 мільйонів пацієнтів. Відповідне дослідження опубліковане у BMJ.

Зокрема, алгоритм показав, що 76% смертельних випадків в першій хвилі пандемії трапилося якраз серед людей із перших 5% ймовірної групи ризику.

"Ця  модель дозволить розробити клінічні рекомендації, щоби люди могли дотримуватися відповідних заходів захисту від COVID-19", - сказала професорка Джулія Хипислі-Кокс. 

Ідея цільового блокування обговорювалася із самого початку відтоді, як в березні було оголошено пандемію. 

Професор епідеміології інфекційних захворювань Единбурського університету Марк Вулхаус, який не брав участі в дослідженні, також відреагував на такі показники.

"Це неймовірний результат, якщо на 5% осіб з найбільшої групи ризику, припадає 75% смертей.  Для нас це означає, що тепер ми можемо наперед визначити цих найбільш вразливих людей, для яких ризик захворіти більший в 50 раз, аніж іншим 95%. 

Цей результат підтверджує концепцію цільового блокування, якщо знайти способи захисту цих 5%, наприклад, регулярне тестування їх найближчих контактів, тоді це б суттєво полегшило роботу для системи охорони здоров'я в цілому", - сказав він. 

Від самого початку пандемії найвразливішими до коронавірусної інфекції вважаються літні люди. 

Новини за темою: Новий антирекорд: За добу в Україні підтвердили понад 7 тисяч випадків коронавірусу

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що Іспанія стала першою країною-членом ЄС, в якій кількість випадків захворювання на COVID-19 перевищила 1 мільйон.

Сьогодні стало відомо, що Франція стала другою країною Європи, в якій зафіксували мільйон хворих на коронавірус за час пандемії.Loading...