live

Загибель ексміністра Кутового в авіакатастрофі: Нацбюро назвало причину аварії

Тарас Кутовий. Фото: Косарєв Олександр/УНІАН

В ході аналізу фахівці встановили, що гелікоптер Кутового потрапив у туман з видимістю менше 300 метрів і низькою хмарністю

Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів та інцидентів з цивільними повітряними суднами встановило причину аварії вертольота, внаслідок якої загинув колишній міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий. Про це сказано у звіті бюро, опублікованого 2 березня. 

У Нацбюро встановили, що гелікоптер Robinson R44 II UR-KTB розбився восени 2019 року в Полтавській області через людський фактор. 

Згідно зі звітом, Кутовий, який пілотував вертоліт, увечері 20 жовтня подав заявку на використання повітряного простору, щоб полетіти зі злітно-посадкового майданчика "Київ-Челендж" до села Нижні Млини в Полтавській області. Він отримав дозвіл від "Украероруху", хоча вранці 21 жовтня диспетчер попередив його про туман.

"О 12:45 (за Всесвітнім скоординованим часом – ред.) диспетчер польотної інформації проінформував пілота, що у Лубнах об 04:55 UTC була видимість до 100 метрів, туман. Пілот підтвердив отримання інформації ("Принял, по Лубнам видимость сто метров"). У подальшому пілот на радіозв’язок не виходив і на запит диспетчера о 13:27 не відповідав", - сказано у документі.

В ході аналізу фахівці встановили, що гелікоптер Кутового потрапив у туман з видимістю менше 300 метрів і низькою хмарністю. За звітом, пілот почав швидке вертикальне зниження, щоб бачити наземні орієнтири, зачепив лижами шасі верхні гілки дерева і значно знизив повітряну швидкість.

Нагадаємо, ексміністр Тарас Кутовий загинув у жахливій авіатрощі 20 жовтня 2019 року.

Loading...