Загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи, - глава МОЗ терміново звернувся до українців

Ілля Ємець Фото з відкритих джерел

Міністр закликав терміново закривати заклади громадського харчування та ТРЦ

Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець заявив, що сьогодні загроза від коронавірусу COVID-19 є надзвичайно великою, а світова спільнота не одразу розпізнала масштаби небезпеки. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

"З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють як усесвітньо відомі політики, актори, так і прості люди. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але й всього світу – це смертельно небезпечна інфекція, коронавірус", - наголосив Ємець.

За словами міністра, світова спільнота не одразу розпізнала масштаби загрози.

"На гіркому прикладі інших країн ми бачимо, до чого може призвести зволікання. Кожна година може коштувати сотень, ба навіть тисяч людських життів. Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків", - додав глава МОЗ.

За словами міністра, необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, а працювати мають лише аптеки та продуктові магазини. Також потрібно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

Новини за темою: COVID-19: Чи готова Україна до боротьби з небезпечним захворюванням

"Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб попередження поширення хвороби", - наголосив Ілля Ємець.

Нагадаємо, нещодавно у Міністерстві внутрішніх справ запропонували карати громадян за порушення карантину та розповсюдження коронавірусу COVID-19. Так, за зараження інших громадян коронавірусом може загрожувати арешт або обмеження волі.

Loading...