live

"За що жити нашим дітям": У Києві спалахнули протести через карантин

Фото з місць протестів Телеграм-канал PavlovskyNews

Активісти вимагають відкриття дитячих садочків, а також нормального фінансування психіатричних лікарень

У вівторок, 19 травня, у Києві спалахнули акції протесту через карантин - лікарям нічим годувати і лікувати психічно хворих, а батькам нікуди вести своїх дітей. Про це повідомляє Pavlovsky News.

Як зазначається, поблизу станції метро "Дорогожичі" працівники клінічної лікарні "Психіатрія" вишикувалися уздовж дороги під дощем, щоб привернути увагу влади до психічного здоров'я людей в Україні.

За словами організаторів протесту, Національна служба здоров'я виділяє мало коштів, яких не вистачає на закупівлю ліків. Також лікарні бракує фінансування для забезпечення харчування, нормальних побутових умов і коштів для заробітної плати медикам.

За даними Klymenko Time, акція пов'язана з урізанням бюджету психіатричної лікарні, що призведе до скорочень персоналу і "виселення" пацієнтів. Медпрацівники просять владу звернути на це увагу, тому що відправка "на вулицю" хворих може призвести до непередбачуваних наслідків. До слова, активісти вийшли вулицю з гаслами підтримки міністра охорони здоров'я Максима Степанова. На протесті також були плакати з реформаторкою медсистеми Уляною Супрун.

У той же час під будівлею Кабінету міністрів України зібралися молоді батьки та співробітники дошкільних навчальних закладів, які вимагають відкрити дитячі садки. Активісти вийшли на вулицю з плакатами "Дитина хоче їсти. Треба вийти на роботу", "За що жити нашим дітям", "Відкрийте садочки" тощо. 

Так, батьки не можуть вийти на роботу, бо їм немає куди подіти своїх дітей. Тоді як співробітники дитячих закладів вимагають дозволити їм приступити до роботи. Учасники стверджують, що в дитсадках будуть дотримуватися всіх карантинних заходів.

Новини за темою: У МОЗ запропонували умови роботи дитсадків під час карантину

Нагадаємо, напередодні у Харкові працівники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вийшли на акцію протесту. Демонстранти вимагали виплати надбавки для усіх працівників швидкої та належного забезпечення засобами індивідуального захисту.

Loading...