За добу у Харкові випала рекордна кількість опадів

Фото з відкритих джерел

Минулий рекорд був зафіксований у липні 1881 року

Протягом доби у Харкові внаслідок сильних дощів випало 87 мм опадів, що є абсолютним рекордом для міста. Про це пише Харківський регіональний центр з гідрометеорології.

"Починаючи з вечора 13 липня і до 9 години ранку 14 липня по Харкову та області пройшли сильні дощі. За 12 годин на метеостанції Харкова випало 87 мм, що є абсолютним добовим максимумом опадів не тільки для липня, а й в цілому для станції за весь період спостережень!" - йдеться в повідомленні.

У центрі повідомили, що минулий рекорд був зафіксований у липні 1881 року і складав 83 мм. При цьому фахівці зазначили, що вдень 14 липня ймовірність дощу зберігається, а отже сумарна кількість опадів до кінця доби може збільшитися.

"Причиною таких рясних опадів стало проходження через територію області хвилі на холодному фронті, за рахунок чого розвивалась інтенсивна конвекція. Оскільки повітряні течії на висотах були дуже слабкими, то зона опадів стояла майже нерухомо над центральними районами області", - додали в центрі.

Новини за темою: Негода на заході України: Шмигаль заявив, що причиною повеней стали дощі, а не вирубка лісів

Нагадаємо, за прогнозами синоптиків, 14 липня, у більшості регіонів Лівобережної України очікується погіршення погодних умов, зокрема, грози, шквали та град.Loading...