З якою ціллю уряд збирається вакцинувати українців від COVID-19? Цього не чутно, – Амосова

Катерина Амосова

Ми бачимо відсутність розуміння, каже професор

Уряд досі не озвучив, з якою метою збирається вакцинувати українців від коронавірусу.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявила лікар-кардіолог, доктор медичних наук, професор Катерина Амосова.

"Коли йдуть розмови про вакцинацію українців, на жаль, не чутно формулювання мети, от з якою ціллю наш уряд збирається вакцинувати українців, тому що для досягнення колективного імунітету, щоб прорвати ефективно це розповсюдження інфекції, відповідно до заразності вірусу, годяться лише вакцини, які дають 90% ефективності. Американці зробили розрахунки, що, відповідно до того, що половина людей не хоче вакцинуватися, навіть зараз у їхніх масштабах, з такою вакциною з 90%, то можна завершити влітку. Якщо перевести на наше підґрунтя, з вакциною з 50% ефективністю, колективний імунітет, при тому, що у медичних колах більшість не хоче вакцинуватися китайською вакциною з різних причин, досягнення колективного імунітету китайською вакциною за мету ставити взагалі неможливо. Це реалістична картина", – зазначила Катерина Амосова.

Новини за темою: Сертифікат про вакцинацію проти COVID-19: Ляшко розповів, як проходитиме процедура отримання документу

Медик наголосила, що якщо ціль полягає у тому, щоб зменшити смертність, то насамперед потрібно вакцинувати групи ризику, а не поліцію чи медиків.

"На жаль, ми бачимо відсутність взагалі розуміння, з якою метою це робиться, а так тільки, щоби щось робити, бо будуть бити українці, якщо не робити нічого", – додала гостя ток-шоу.

Нагадаємо, 12 січня Бразильський інститут Бутантан уточнив дані про ефективність вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac, яку хоче закупити Україна. За даними інституту, загальна ефективність вакцини виявилася близько 50,4%.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що якщо ефективність китайської вакцини проти коронавірусу буде менш як 70%, компанія-виробник компенсує Україні всі кошти, витрачені на її закупівлю.

Додамо, МОЗ Грузії "категорично не розглядає" питання закупівлі вакцини від коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac.

Loading...