З чим Україна зустріне ймовірну епідемію: Радуцький розповів про готовність до лікування коронавірусу

Михайло Радуцький. Фото УНІАН

Повністю підготовлені 5772 ліжка інтенсивної терапії, повідомив нардеп

В Україні сьогодні повністю підготовлені 5772 ліжка інтенсивної терапії, забезпечені оксигінаторами, для лікування хворих з коронавірусом. За потреби, будуть розгорнуті резервні ліжка.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України ("Слуга народу"), голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Гість ток-шоу відповів на запитання експертів, чи є в Україні запаси медпрепаратів на випадок епідемій, зокрема і коронавірусу.

"У нас є на сьогодні повністю підготовлені 5772 ліжка інтенсивної терапії, забезпечені оксигінаторами, єдине, що дозволяє лікувати хворих. Немає специфічного лікування від коронавірусу. Є симптоматичне лікування. Якщо, не дай Боже, людина отримує ускладнення у вигляді пневмонії…, а це ускладнення, яке призводить до смерті. Це лікується оксигінаторами. Вони на цих ліжках є. Є резервні ліжка, які, за рішенням РНБО і штабу, вводяться ще додатково", – повідомив Михайло Радуцький.

Новини за темою: Для розробки вакцини проти китайського коронавірусу знадобиться "понад рік", - Novartis

Гість ток-шоу продовжив: "Сьогодні є оперативний штаб на базі Міністерства охорони здоров’я. Сьогодні є оперативний штаб на базі РНБО. Сьогодні Державна агенція із закупівель перевірила повністю всі залишки на складах респіраторів, усього, що необхідно, для зустрічі епідемій".

Нагадаємо, ВООЗ визнала спалах нового коронавірусу міжнародною надзвичайною ситуацією.

За даними МОЗ України, станом на сьогодні у світі зареєстровано 7783 підтверджених лабораторно випадків коронавірусної інфекції 2019-nCoV, у тому числі 170 смертельних випадків. Окрім Китаю зафіксовано випадки захворювання у 17 країнах світу. В Україні жодного випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.

Читайте також: "Чи позначиться спалах коронавірусу на економіці Китаю".

Loading...